Nachtvlinders op het witte doek

In Nederland leven meer dan 2400 soorten vlinders, waarvan het overgrote deel nachtvlinder is. Het verschil tussen dag- en nachtvlinders lijkt simpel: dagvlinders vliegen overdag en nachtvlinders ‘s nachts. Maar dat is niet helemaal waar er is ook een aantal dat overdag vliegt zoals de kolibrievlinder.

Kom motten spotten
De wereld van de nachtvlinders blijft voor veel mensen verborgen. Maak kennis met deze prachtige insecten tijdens deze excursie. Misschien zie je wel de koperuil of het goudvenstertje!

Jan Jaap Boehlé (tuinbeheerder van Domies Toen) zal eerst iets over nachtvlinders vertellen middels een diapresentatie. Daarna gaan we de vlinders in het echt bekijken. De vlinders worden daarvoor door lampen naar een doek gelokt.

Wanneer: 29 augustus 2025
Hoe laat: start 21.00 uur – einde circa 23.30 uur (je kan uiteraard eerder weggaan)
Waar: Ewsum – Oosterburen 1 – Middelstum
Max. aantal deelnemers: 15
Aanmelden en/of vragen: jcfklatter@gmail.com

Bij slecht weer gaat de excursie niet door. De deelnemers worden hiervan op de hoogte gesteld.

Foto boven het artikel: Avondrood
Foto in het artikel: Hagedoornvlinder

Grote mot en klein insect op een witte doek. Insecten hebben bruine en groenige tinten.
Waar
Borgterrein Ewsum
Oosterburen 1
9991 NB Middelstum
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Maximaal aantal deelnemers: 15
  • Aanmelden verplicht: Ja

Johanna Klatter

activiteitencoördinator

Ontdek meer over

Deel deze pagina