Workshop Natuurouder

 

Op 15 april 2026 start IVN MunsterGeleenSittard met een workshop Natuurouder.

In drie bijeenkomsten leer je hoe je de leerkracht of de vrijwilligers van het IVN kunt ondersteunen bij het geven van natuurlessen in en buiten de school. Kennis over de natuur is handig maar niet nodig. Jouw enthousiasme om kinderen kennis te laten maken met de vele aspecten van de natuur staat voorop. Je bent ook van harte welkom als je geen (klein)kind op de basisschool hebt zitten maar wel het belang en plezier van natuuronderwijs onderschrijft.

 

Waar gaat de cursus over

In de natuur bezig zijn is goed voor de gezondheid en ontwikkeling van iedereen en dat geldt zeker voor kinderen. Een goede reden om kind en natuur met elkaar in contact te brengen. Kinderen die veel bezig zijn met natuur willen die vaak, als ze groot zijn, ook beter beschermen. In het onderwijs wordt daaraan op verschillende manieren aandacht besteed. Bijvoorbeeld door lessen in de klas, rondom de school of in een (moes)tuin of voedselbosje bij de school, bezoek aan een bos of heemtuin.

 

Wat ga je leren?

In twee ochtenden leer je spelenderwijs de basiselementen van het begeleiden van kinderen tijdens hun ontmoeting met de natuur. Je ervaart hoe het voor kinderen is om onderzoekend te leren en wat verwondering doet voor het creëren van interesse in de natuur. Tijdens de “Doe Dag”, waarbij je deelneemt aan een natuuractiviteit van een school of IVN, probeer je de cursus toe te passen. Na het volgen van deze workshop kun je op vrijwillige basis helpen bij natuurlessen op de school of daarbuiten.

 

Praktische informatie

Datum: De bijeenkomsten zijn op woensdag 15 april en 6 mei 2026.

Tijdstip: 09.15 uur tot 11.30 uur.

Locatie: Heemtuin Munstergeleen Steengraafpad 50, 6151NR Munstergeleen.

De Doe-Dag (3 uurtjes) wordt individueel ingepland.

Deelnemers: Minimaal 4 en maximaal 10.

Kosten: €17.50 per persoon. Inclusief een cursusboek, begeleiding en uiteraard koffie en thee. IVN-leden betalen €15.

 

Aanmelden:

Meld je aan vóór 3 april door een email te sturen naar ivnmgs.natuurouder@gmail.com onder vermelding van Natuurouder workshop.

 

Meer weten?

Neem dan contact op met Hannie Musson, telnr. 046-4512990, lid Werkgroep Scholen en Jeugd.

 

Groene lotus met tekst: "Beleef de natuur!".

Gele waterlelie en groene bladeren op het water. Links bovenin staat "ivn natuur educatie". Vanaf 15 april 2026 - 09:15
Wanneer
woensdag 15 april 2026
09:15 tot 11:30
Waar
Heemtuin
Steengraafpad 50
6151NR Munstergeleen
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: € 17,50 per persoon. IVN-leden: € 15,00
  • Maximaal aantal deelnemers: 10
  • Aanmelden verplicht: Ja

Hannie Musson

Deel deze pagina