Cursus Geweidragers 2026
Vaak verborgen, maar toch zichtbaar aanwezig
Het edelhert, het damhert en het ree zijn geweidragers. Door menselijke drukte overdag zijn deze schuwe dieren vooral actief tijdens de schemer. Overdag leiden ze een verborgen bestaan. Met kennis over hun gedrag en leefwijze worden ze echter verrassend zichtbaar!
Tijdens deze cursus maak je kennis met tal van sporen die hun aanwezigheid verraden. In elk seizoen zijn andere kenmerken te ontdekken. Wissels, vraatsporen, pootafdrukken en nog veel meer.
Ook leer je tijdens de cursus bijzonderheden over hun biologie. Wist je bijvoorbeeld dat een gewei niet te vergelijken is met een hoorn! Anders dan een hoorn bij bijvoorbeeld runderen wordt een gewei jaarlijks ‘afgeworpen’ en volledig opnieuw opgebouwd, vaak met extra vertakkingen.
Na deze cursus zul je veel vaker herkennen waar de herten zijn geweest. En, mocht je weer eens verrast worden door een ‘roedel’ edelherten, dan kan je aan wandelgenoten vertellen wat je over deze prachtige dieren hebt geleerd.
Datum cursusavond: donderdag 8 oktober, van 19.30 tot 22.00 uur in het IVN-lokaal
Datum excursie: zaterdagmiddag 10 oktober om 14.00 uur in Apeldoorn of directe omgeving.
Kosten: €20. Leden van IVN en KNNV en vrienden van IVN Apeldoorn krijgen een korting. Wacht met betalen tot ontvangst van de factuur met betalingsverzoek.
Aanmelding: Uitsluitend via het aanmeldingsformulier met de knop Aanmelden hieronder. In het aanmeldingsformulier kun je uitsluitend één persoon registreren.
Contact over aanmeldingen en facturen: mail de cursusadministratie
Contact voor overige informatie cursus: mail het cursusteam
Cursus is volgeboekt, wachtlijst geopend
Formulier aanmelding cursus Geweidragers 2026
Dank voor je belangstelling! S.v.p. alle vereiste formuliervelden invullen, anders wordt je aanmelding niet verzonden en kom je terug op de cursuspagina. Herstel is dan alleen mogelijk door opnieuw op de aanmeldknop te klikken en de ontbrekende gegevens alsnog in te vullen.
08 oktober 2026 -
19:30