Groep mensen poseert met certificaten in een ruime, goed verlichte zaal.

Nieuwe natuurgidsen bij IVN Zuid-Kennemerland

Noord-Holland 7 februari 2025

We feliciteren onze kersverse natuurgidsen bij IVN Zuid-Kennemerland! Drieëntwintig deelnemers volgden de Natuurgidsenopleiding van IVN. Anderhalf jaar lang leerden zij alles over de natuur en het gidsen. Vorige week namen zij hun diploma in ontvangst.

Het was dit jaar weer een enthousiaste, actieve groep mensen met liefde voor natuur, die hun kennis graag willen overbrengen op anderen. In de opleiding leerden zij over planten, dieren, bodem, ecologie, landschap en duurzaamheid. Ook leerden ze presenteren, groepen begeleiden, werkvormen inzetten en natuuractiviteiten organiseren.

Inspirerende eindopdrachten
Elke cursist maakte een inspirerende eindopdracht. Van een fietsexcursie tot een excursie voor blinden en slechtzienden. Van het organiseren van een paddenstoelendag tot het ontwikkelen van een wandelapp. In de mooie kerkzaal vol at met familie en bekenden, kreeg iedere deelnemer het diploma uitgereikt met een persoonlijk praatje van één van de cursusleiders.

In contact met de natuur
Natuurgidsen brengen mensen in contact met de natuur. Dat is niet alleen goed voor de mensen maar ook voor de natuur. Hoe beter mensen de natuur leren kennen, hoe meer zij de waarde ervan gaan inzien en hoe meer zij zich zullen inzetten om die rijkdom te behouden en te beschermen. Alle natuurgidsen worden opgeleid door ervaringsdeskundigen; vrijwillige IVN-gidsen die hun ervaring en kennis graag overbrengen op anderen.

Zelf ook actief worden?

Je kunt je op verschillende manieren inzetten voor de natuur:

  • Wil je zelf ook een natuurgids worden? Kijk dan hier of er een opleiding bij jou in de buurt is.
  • Wil je meer leren over de natuur? Neem dan deel aan de IVN Natuurcursus.
  • Wil je me op een excursie van IVN Zuid-Kennemerland? Ga dan naar hun website.

Deel deze pagina