Gidsen voor gidsen – dorpswandeling Vledder
Onder leiding van Nel -en Jan als sidekick- is op 29 november met Gidsen voor Gidsen een dorpswandeling in Vledder uitgeprobeerd. Veel van onze publieksexcursies vinden plaats in natuurgebieden, maar ook over de dorpen in Westerveld is veel vertellen. Nel had een route van een kleine 5 kilometer uitgezet. De 12 deelnemers konden parkeren achter het dorpshuis aan het Lesturgeonplein tegenover de kerk. Nel begon de wandeling met vertellen waar die naam Lesturgeon vandaan komt en over de historie van de kerk.
De wandeling ging over drie thema’s: cultuurhistorie (ontstaan en ontwikkeling van het dorp), wonen (vroeger, nu en in de toekomst met keuzes en dilemma’s) en biodiversiteit in en om het dorp. De mede IVN-ers werd gevraagd om feedback te geven met in het achterhoofd dat deze wandeling vooral bedoeld is voor vakantiegangers. Onderweg werd het verhaal ondersteund door oude kaarten en foto’s. Na ruim 2 uur waren we terug op het beginpunt. Iedereen vond het een leuke wandeling. Met deze ervaring en de gegeven tips gaan we de wandeling nog aanpassen.
Een paar dagen na de wandeling viel het blad ’De boodschapper’ op de mat met daarin een artikel over een initiatief voor een wandeling door de geschiedenis in Vledder. Met een oproep om te helpen en daar ga ik me zeker voor aanmelden!
Tekst: Nel van der Laan