Gidsen voor gidsen – Natuur en gedichten
IVN Westerveld organiseert regelmatig een excursie ‘Gidsen voor gidsen’. Deze excursie is bedoeld voor álle natuurgidsen, óók die niet (meer) actief zijn of nog in opleiding. Samen op excursie, van elkaar leren, ervaringen delen, een nieuwe werkvorm uitproberen enz. Zo krijg je nog meer plezier in het gidsenwerk! Als er voldoende plek is zijn andere deelnemers ook van harte welkom.
Marian Mink, Theo Koster en Wilma Bast begeleiden zaterdag 11 april een wandeling over het Uffelter binnenveld. In dit prachtige gebied gaan we samen aan de slag met hoe de natuur ons raakt. Dat kan intens zijn, vrolijk, luchtig, simpel of diepgaand. Met een speelse werkvorm gaan we schrijven wat er in ons opkomt. Associatief met woorden, natuur en uit eigen beleving. Verrassende uitkomst gegarandeerd en je hoeft absoluut niet te kunnen dichten!
Het Uffelter Binnenveld is een gevarieerd terrein met heide, bloemrijke schraallanden en bos. Het heet een binnenveld omdat het terrein van oudsher aan alle kanten door landbouwgrond omsloten werd. De vegetatie van het heideterrein is – mede als gevolg van de hoogteverschillen – bijzonder gevarieerd. In het voorjaar hebben heikikkers de vennen in gebruik als voortplantingslocatie. Het gebied is rijk aan vlinders en libellen.
De wandeling is ongeveer 2 kilometer en het advies is om je te kleden naar de weersomstandigheden. Omdat we tussendoor gaan zitten is het handig om een zitlap of een draagbaar stoeltje mee te nemen.
Vertrekpunt: Markgenotenweg in Havelte, ingang hekje naar wandeling Uffelter binnenveld. Hier kun je aan de weg parkeren.
Zaterdag 11 april 2026
Tijd: 10.00 -12.00 uur
Zelf meenemen: koffie/thee, mok, eventueel broodje, zitlap of stoeltje, pen en papier.
Gidsen voor gidsen - Natuur en gedichten
11 april 2026 -
10:00