Wandeling over Landgoed de Hoevens
Landgoed de Hoevens in Alphen is een eeuwenoud particulier landgoed. Het is 190 hectare groot en bestaat uit poelen, graslanden, akkers, houtwallen en lanen, die samen met monumentale boerderijen en schuren, een uniek Kempisch coulissenlandschap vormen. Zondag 22 November 2026 organiseert IVN Tilburg van 10 tot 12 uur een wandeling over dit prachtige landgoed met bijzondere natuurwaarden. Het is een unieke kans om met dit Landgoed kennis te maken omdat het normaal gesproken niet open gesteld is voor wandelaars.
Door het landschap zoekt het beekje ‘de Oude Leij’ haar weg. Het beheer heeft aandacht voor duurzaamheid en zorgt voor in stand houden van het historische cultuurlandschap. Gericht natuurbeheer en natuurontwikkeling geven bijzondere planten en dieren weer een plaats.

Normaal gesproken is het landgoed niet vrij te bezoeken, maar tijdens deze wandeling komt u met een IVN-gids op de mooiste plekjes van het landgoed. U komt u alles te weten over de cultuurhistorie en de unieke flora en fauna van dit bijzondere gebied.
Er zijn in dit gebied verschillende wandelingen mogelijk, bijvoorbeeld door het dal van de Oude Leij of langs de oude grafheuvels. De wandeling die we kiezen is afhankelijk van de omstandigheden in het gebied.
Honden mogen niet mee.
Aanmelden is verplicht en kan via de knop hieronder.
De start is bij de parkeerplaats informatiecentrum Natuurbegraafplaats De Hoevens, Goorstraat 5a, Alphen (NB) 5131RG.
22 november 2026 -
10:00