Zelf de natuur in

IVN Roden-Norg biedt verschillende mogelijkheden om de natuur rondom Roden en Norg actief te beleven, voor kinderen en volwassenen.

  • De vlindertuin in Norg: een tuin vol leven, waar het voortdurend kwaakt, flitst en fladdert.
  • De vlindertuin in Roden: met een diversiteit aan vlinders en libellen.
  • De routes langs pingoruïnes in Noord-Drente.

De vlindertuinen

dagvlinder-dagpauwoog

De vlindertuin in Norg

Kom vooral eens kijken in deze mooie tuin.

Vlindertuin Roden

De vlindertuin in Roden

In een hoek van de Vrije Tijd Tuinders.

Routes langs pingoruïnes

Wat is een pingoruïne?

Pingo’s ontstonden in de laatste ijstijd (tot ca. 11.000 jaar geleden) toen grondwater omhoog kwam onder de permafrostbodem en bevroor. De bodem werd opgeduwd door de ijslens en er ontstond een heuvel die meters hoog kon worden. Toen het weer warmer werd smolt het ijs en stortte de pingo in. Het resultaat was een rond meertje: de pingoruïne.

Veel meer informatie over dit onderwerp staat in de folder die is gemaakt door drie IVN-ers als afstudeeropdracht van de opleiding tot natuurgids. Via de de knop hieronder is de folder digitaal te bekijken. De folder met drie routes is te koop voor €2 en te bestellen bij de webmaster.

De routes

De wandel- en fietsroutes van IVN Roden-Norg gaan langs pingoruïnes in Noord-Drenthe.

Een korte beschrijving van de routes vind je door te klikken op onderstaande knop. Hier is de route te raadplegen en uit te printen.

De routes zijn lopend of fietsend te volgen met de IVN Natuur app. In de app vind je altijd de meest recente achtergrond- en routeinformatie. Daarvoor moet je de app natuurlijk eerst downloaden uit de Google Play Store of de Apple Store.