Thema-avond:   Landschap en geologie van de Oost-Achterhoek

Foto: Rob Hartmans

Themabijeenkomst in Beltrum

Woensdag 11 november 2026

 een activiteit van
Werkgroep Thema-avonden
IVN en KNNV Oost-Achterhoek

 
Spreker:Rob Hartmans
Aanvang:20:00 uur, inloop vanaf 19:30 uur
Locatie:Kulturhus de Wanne, Mariaplein 6B, Beltrum
Kosten:€ 5,- entree, (leden van IVN en KNNV betalen € 3,-). Pinnen is mogelijk.

Landschap en geologie van de Oost-Achterhoek

Op woensdag 11 november organiseren IVN en KNNV Oost Achterhoek een themabijeenkomst in het Kulturhus de Wanne in Beltrum over de geologie en het landschap van de Oost-Achterhoek.

De Oost-Achterhoek, en in het bijzonder het gebied rondom Winterswijk, verschilt wat betreft bodemopbouw van de rest van Nederland. Heel lang geleden hebben periodes van bodemopheffing ervoor gezorgd dat tot 250 miljoen jaar oude aardlagen hier aan de oppervlakte kwamen te liggen. De jongere aardlagen, die gevormd zijn tijdens de ijstijden, hebben tot op de dag van vandaag grote invloed op de waterhuishouding, bewoning en het bodemgebruik in de Oost-Achterhoek. Buiten de steen- en kleigroeves blijft de interessante geologie van ons glooiende coulisselandschap voor veel mensen verborgen. Tijdens de thema-avond zal Rob Hartmans de aardkundige geschiedenis van ons gebied en de invloed daarvan op water, topografie en mens zichtbaar en begrijpelijk te maken.

Rob Hartmans is opgeleid als geoloog en heeft 35 internationale dienstjaren in de industrie achter de rug. Tien jaar geleden kwam Rob in een buurtschap van Winterswijk wonen. Vanaf 2021 heeft hij, samen met fotograaf Hans Hendriks, het landschap met een geologische blik onder de loep genomen, wat heeft geleid tot hun boek “Winterswijk – Venster op de geologie”, dat eind vorig jaar verscheen.


Een geul met zandlagen, veenresten en twee mensen die de aardlaag onderzoeken. 11 november 2026 - 20:00
Wanneer
woensdag 11 november 2026 20:00
Waar
Kulturhus de Wanne, Beltrum
Mariaplein 6b
7156 MG Beltrum
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: € 5,- entree, (leden van IVN en KNNV betalen € 3,-). Pinnen is mogelijk.
  • Aanmelden verplicht: Nee

Ontdek meer over

Deel deze pagina