Het is volop zomer in Park Assumburg
Gelegen in het hart van Heemskerk, omringd door oude kastelen, uitgestrekte landerijen en kronkelende sloten, vind je Park Assumburg, een verborgen parel in de regio. Dit park, met een rijke geschiedenis en een charmante mix van natuur en cultuur, is een geliefde plek voor wandelaars, natuurliefhebbers en geschiedenisliefhebbers.
Op zondag 12 juli gaat IVN Midden Kennemerland voor de laatste keer dit jaar wandelen in Park Assumburg.
Het park is vernoemd naar het indrukwekkende Kasteel Assumburg en de bijbehorende kasteeltuin, maar heeft nog veel meer te bieden. Onze ervaren natuurgids leidt je langs de statige lanen van het Stijlbos, waar de lindebomen in bloei staan. Langs de sloten bloeien kleurrijke planten zoals knoopkruid en ridderzuring – echte zomerse blikvangers. Onderweg besteden we mogelijk aandacht aan andere bijzondere zomerflora, zoals boerenwormkruid en cichorei. Heb je die ooit van dichtbij bekeken?
Waterpark en Zuidermaatweg: natuurtechniek en historie
Ook het Waterpark met natuurlijke helofytenfilters komt aan bod. Via de historische Zuidermaatweg, ooit een belangrijke verbinding, vertelt de gids over het verleden van het gebied. Wist je dat hier ook de fundamenten van een ander kasteel verborgen liggen?
We verzamelen om 14.00 uur bij Bezoekerscentrum Het Koetshuijs, voor het kasteel. Rond 15.30 uur zijn we hier weer terug.
De wandeling is minder geschikt voor kinderen tot 12 jaar en voor rolstoelgebruikers.
Je kunt je hier aanmelden





12 juli 2026 -
14:00