IVN-lezing 5 januari 2026 – In quiz vorm ‘vragen van kinderen’

Ook dit jaar organiseert IVN weer boeiende lezingen. Van oktober t/m maart bent u elke eerste maandag van de maand welkom in het Maaslandcentrum om meer te ontdekken over natuur, milieu en omgeving. Telkens beginnend om 20.00 uur.
De avonden zijn gratis toegankelijk voor iedereen, mét een gratis consumptie in de pauze (vrijwillige bijdrage welkom). Ook voor niet-leden dus neem gerust iemand mee!

Hieronder het programma, noteer alvast alle data op de kalender.

5 januari
Lex Vlieks- IVN Munstergeleen
“Natuurquiz”

Kinderen zijn nieuwsgierige wezens met een vaak verrassende blik op de wereld. Tijdens excursies en ontmoetingen in de heemtuin kreeg Lex Vlieks van IVN Munstergeleen talloze vragen die hem aan het denken zetten en inspireerden.

In deze interactieve en speelse presentatie neemt Lex ons mee langs de wonderlijke eigenaardigheden van de natuur, gezien door de ogen van kinderen. Verwondering gegarandeerd! Een frisse, inspirerende start van het nieuwe jaar.

2 Februari
Geco Visscher – provinciaal coördinator bescherming steenuil en kerkuil
“Uilen van het boerenerf”

Uilen spreken al eeuwen tot de verbeelding: hun nachtelijke leefwijze, geruisloze vlucht en indringende baltskreten maken deze vogels tot ware mysterieuze meesters van het donker. In onze eigen omgeving zijn vooral de kerkuil en de steenuil te vinden: twee soorten met duidelijke verschillen, maar ook verrassende overeenkomsten.

Geco laat ons kennismaken met hun unieke aanpassingen, hun jachttechnieken, herkenningspunten en boeiende broedgeheimen. Daarnaast zoomt hij in op het belang van geschikt leefgebied, de risico’s die deze vogels lopen én wat wij zelf kunnen doen om hen te beschermen. Een avond vol fascinerende inzichten voor iedereen met een hart voor natuur.

2 maart
Lei Nelissen
“De geologische opbouw van Elsloo”

Elsloo kent een indrukwekkende geschiedenis die terugreikt tot ver voor onze jaartelling, maar onder onze voeten ligt een nóg ouder verhaal verscholen. In deze boeiende presentatie neemt Lei Nelissen ons mee miljoenen jaren terug in de tijd, naar de geologische opbouw van het dorp en het omringende Maasdal.

We ontdekken hoe formaties, laagpakketten en klimaatschommelingen, van ijstijden tot tropische perioden,  het landschap hebben gevormd. De Maas speelt hierin een hoofdrol: met haar terrassen, zand- en grindafzettingen onthult zij een schat aan gesteenten die iets vertellen over de ontwikkeling van aarde, klimaat en leven. Een fascinerende duik in de diepe geschiedenis van onze regio, waarin zelfs stenen hun eigen verhaal blijken te hebben.

Drie kinderen versieren houten vogelhuisjes aan een tafel vol knutselmaterialen en stiften. Vanaf 05 januari 2026 - 20:00
Waar
Maaslandcentrum
Burg. Maaslandcentrum 45
6181EA Elsloo
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis, vrijwillige bijdrage
  • Aanmelden verplicht: Nee

Ontdek meer over

Deel deze pagina