
Geen probleem we helpen je graag op weg. Samen met duurzame tuinontwerper Anne Wieggers, o.a. bekend van het tv-programma BinnensteBuiten, hebben we de e-learning ‘Aan de slag met een levende tuin’ ontwikkeld. Na vijf online modules weet je hoe je je tuin kunt omtoveren naar een fijne plek voor jezelf, planten en dieren.
Iedereen die lid is van IVN-ers kan inloggen op ons.ivn en daar heel veel groene cursussen volgen. Ben je geen lid van IVN geen zorgen we helpen jou ook graag verder. Wil je ook graag gebruik maken van alle e-learning opties en lid worden van IVN dat kan ook via www.ivn.nl.
Klik hier voor de natuur en mens aan de slag met een levende tuin e-learing module. Voor a 15 euro kun je het crusus boek 'levendige tuin' bestellen via de website. Er zijn natuurlijk nog veel meer leuke boeken te koop. Voor je gemak de link naar onze webshop.
Je wilt natuurlijk niet dat je per ongeluk al het leven in je tuin blootstelt aan gif. Shockerend maar waar, veel reguliere plantenteelt in Nederland zit vol gif. Vraag dus om gifvrij of biologisch bij je plantenwinkel. Dus wat je ook doet zorg dat je planten gifvrij zijn.
Lijst met biologische kwekers
Wist jij dat heel veel vlinders, wilde bijen en insecten en oude boomstammetjes en warme rommelplekjes van stapeltjes hout en tuinafval overwinteren? Als je je tuin vlindervriendelijk maakt, vergeet dan de rupsen niet.
Met een flinke brandnetel bos kun je zowel de rupsen van de dagpauwoog, de gehakkelde aurelia, de atalanta, de kleine vos, het landkaartje en de distelvlinder lokken. Ook hoog gras (dus wel laten staan en niet maaien) trekt veel vlinders aan zoals het zandoogje, de argus vlinder, koevinkje en het groot dikkopje.
Je ziet dan ook steeds vaker mensen die een stukje van hun gazon vol zetten met wilde planten en daar niet maaien. Die bloeiende stukjes vol wilde bloemen zijn paradijsjes voor bijen, vlinders en andere insecten.
Wil jij elke maand van het jaar wel iets bloeiends in je tuin, je balkon of straat hebben staan? Dat is ontzettend leuk er is dan altijd iets moois dat in bloei staat.
Door het veranderende klimaat wordt het weer steeds onvoorspelbaarder. Soms zijn er opeens een paar heel warme dagen in het vroege voorjaar waarna de temperatuur opeens weer sterk naar beneden gaat. Als je als bij of insect door de warmte je holletje uit kruipt heb je natuurlijk wel iets te eten nodig. Dus met vroege voorjaarsbloeiers en late najaarbloeiers kun jij bijen, vlinders en andere insecten al goed helpen. Hieronder vindt je een lijst.
Allemaal bloeien ze lekker lang in de zomer en vaak ook nog in de herfst!
Klik hier om ede bloemenboog voor 12 maanden bloeiende planten gratis aan te vragen. Wel even je email achterlaten dan sturen we die naar je toe.
Wil je nog meer tips? klik dan hier voor nog meer informatie over IVN bloementuintjes.
Heb je geen tuin? Geen probleem hier vindt je tips voor een balkon, terras of stoep.
Je kunt meteen in één keer een kant en klaar pakketje gifvrije planten aanschaffen voor een zonnig, halfschaduw of schaduw balkon of terras. Das lekker makkelijk. Je kunt ze bestellen bij het Amsterdamse bedrijf Spriklr. Klik hier.
Dé manier om meer leven voor insecten in je tuin te realiseren is een boom! Bijvoorbeeld de olijfwilg bloeit eindeloos door en zowel insecten, vlinders zijn er dol op. Ook de gele kornoelje is fantastisch voor merels. Maar ook de hazelaar is fantastisch net als de vlier. Wist je dat dat heerlijke exotisch klinkende drankje 'elder flower' is gemaakt van de bloemen van de vlier? Ja, vlierbloesem sap en vlierbessen zijn super voor mensen, insecten en vogels. Laat dus wel veel bessen en bloemen hangen voor de dieren.
Plantenlijst voor boomspiegels, de stukjes aarde die worden vrijgehouden om een boom. Vind je hier.