Nature journaling

Zondagochtend nature journaling club voor de vroege pionier

Op zondagochtend, als de wereld nog maar net op gang komt, gaan wij naar buiten. In alle rust. Met een potlood in de hand en ogen die echt willen kijken. Tijdens deze nature journaling-sessie neem je even afstand van de drukte, en stap je in de wereld van verwondering en rust.

Dit is de eerste van meerdere nature journaling excursie dit jaar. We volgen een jaar lang dit natuurgebied door de seizoenen heen.

Elke bijeenkomst brengen we samen tijd door in dit gebied: observerend, tekenend, schrijvend. Door steeds terug te keren ontdek je hoe een gebied zich ontwikkelt, en brengen we dit met elkaar in kaart. Zo ontstaat er een rijk en doorleefd beeld van één plek, dat veel dieper gaat dan losse waarnemingen.

We starten met een korte, begeleide introductie over hoe je kunt observeren, tekenen en noteren in je nature journal – ook als je denkt dat je ‘niet kunt tekenen’. Daarna ga je zelf op pad in het gebied (of blijf je juist lekker zitten) om de natuur vast te leggen op jouw manier. We komen af en toe samen voor een opdracht en geven tips waar gewenst zodat je jouw nature journaling practice kan verdiepen.

Of je nu al vaker hebt gejournaled of net begint – alle IVN en KNNV leden zijn welkom.

Details:

Waar: de Vikinghof bij Duurstede. We ontmoeten elkaar op de parkeerplaats.
Voor wie: IVN en KNNV leden van alle leeftijden – ervaring niet nodig.
Mee te nemen: je nature journal (of een schetsboek), potlood/pennen, eventueel kleurmateriaal, iets om op te zitten. Dit is niet verplicht, staan en de grond zijn er altijd voor je. Met lichamelijke klachten is een klein krukje handig om mee te nemen.

Wil je meedoen maar heb je nog geen nature journal materiaal? Geef het aan bij het aanmelden. Dan nemen we materiaal voor je mee.
Omdat we het veld in gaan hebben we het niet standaard alles voor iedereen bij ons want dat wordt te zwaar.

Lees hier meer over nature journaling

Opgave:

Zin om mee te doen met deze nature journaling excursie? Geef je meteen op.

Nog geen lid maar wel graag meedoen? Lees hier hoe je lid wordt.

We gaan met max.12 deelnemers het veld in dus wacht niet te lang. Vol = vol!

Meer rustige wandelingen beleven? Misschien is de winterbomen wandeling ook leuk voor jou

nature journaling page bladeren 1 Arija Jansen 15 februari 2026 - 09:30
Wanneer
zondag 15 februari 2026
09:30 tot 12:00
Waar
Vikinghof parkeerplaats
Melkwegse Tiendweg
Wijk bij Duurstede
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Maximaal aantal deelnemers: 12
  • Aanmelden verplicht: Ja

Arija Jansen – Nature journaling

Heuvelrug en kromme rijn

Ontdek meer over

Deel deze pagina