Nieuwe basisschool Terrawijs timmert aan de weg: naamsbekendheid, intakegesprekken en een bouwteam
Hier lees je over de droom van Tessa Hoogeland en het uitdagende proces van het realiseren van die droom; het opzetten van een school met een ander uitgangspunt, namelijk: collectief welzijn van al het leven op aarde. Deze pioniersschool onderscheidt zich van de andere scholen uit het project Natuurrijke Scholen, omdat ze pas in augustus 2025 haar deuren opent; leerzaam voor leraren die op zoek zijn naar nieuwe manieren om onderwijs te verduurzamen én inspirerend voor vergroening van bestaande scholen.
Animo voor de nieuwe school: de eerste leerlingen zijn aangemeld.
In de zomer van 2024 krijgt Terrawijs van de gemeente een locatie voor de school toegewezen. De locatie is pas in de zomer van 2025 klaar voor gebruik. Een architect gaat aan de slag met het ontwerp van de binnenruimte.
In augustus 2024 start de aanmeldronde voor kinderen in Deventer die tussen augustus en december 2025 vier jaar worden. Het zijn de eerste kinderen die aangemeld kunnen worden bij Terrawijs. Een campagne voor de bekendheid van Terrawijs gaat van start; website & socials, flyeren in de wijken, bij kinderdagverblijven en op andere locaties waar ouders met jonge kinderen komen, en er worden informatieavonden georganiseerd. De informatieavonden worden goed bezocht. Er is veel belangstelling voor de nieuwe school.
Tessa: “In november 2024 zijn we druk met de eerste ronde intakegesprekken. Al 16 ouders hebben hun kind aangemeld voor de onderbouwgroepen waarmee wij starten. We zijn enorm dankbaar voor en trots op deze early adapters van ons vernieuwende schoolconcept!”
Naast mooie mijlpalen, is er ook tegenslag. Kort na de start van het initiatief komt Hester aan boord om samen met Tessa het bestuur van de school vorm te geven. Ze werken 1,5 jaar lang samen met mooie resultaten als gevolg. Gaandeweg het proces verliest de samenwerking echter aan kracht en biedt niet langer de noodzakelijke stuwkracht die nodig is voor dit project. Daarom wordt besloten alle bestuurstaken over te dragen aan Tessa.
Bouwteam
Vanaf het najaar van 2024 moet er veel tegelijkertijd gebeuren. Daarom wordt het zogenoemde bouwteam opgezet; verschillende vrijwilligers die vanuit hun eigen specialisme een bijdrage willen leveren aan Terrawijs; zoals op het gebied van communicatie, subsidieaanvraag, (ver)bouwen, onderwijservaring en groen.
Tessa: “Het bouwteam bestaat uit verschillende werkgroepen. Er zijn groepen voor het inventaris van de school, de schoolvoeding en de buitenruimte. Daarnaast denken er mensen mee over de BSO en VSO en de organisatie van Jalan Jalan. We zijn op dit moment nog hard op zoek naar iemand die de leiding kan nemen in de realisatie van de buitenruimte. De landschapsarchitect heeft een prachtig ontwerp gemaakt, nu is er iemand nodig die de realisatie coördineert samen met de hovenier en vrijwilligers. En iemand op fondsenwerving!”