Training Vinden en binden van vrijwilligers

Zoek je nieuwe vrijwilligers voor jouw groep? In deze training leer je hoe je mensen bereikt, motiveert en actief betrokken houdt bij je organisatie of vrijwilligersgroep.

Vrijwilligers zijn het hart van elke groene organisatie. Het werken met enthousiaste vrijwilligers geeft veel energie, maar brengt soms ook uitdagingen met zich mee. Hoe trek je nieuwe vrijwilligers aan? Hoe houd je bestaande vrijwilligers betrokken en gemotiveerd? En hoe zorg je ervoor dat verantwoordelijkheden binnen de groep goed worden verdeeld?

Tijdens de training onderzoek je samen met andere vrijwilligers wat werkt binnen jouw vrijwilligersgroep en hoe je kunt inspelen op de wensen van verschillende doelgroepen, zoals jongeren, werkenden en mensen die net met pensioen zijn. Zo ontdek je hoe je een actieve en betrokken vrijwilligersgroep creëert die klaar is voor de toekomst.

Voor wie?

Deze training is bedoeld voor vrijwilligers binnen groene organisaties die verantwoordelijk zijn voor het werven, aansturen, begeleiden of coördineren van een groep vrijwilligers.

Wat levert de training je op?

  • In deze training leer je hoe je nieuwe vrijwilligers aantrekt, bijvoorbeeld jongeren.
  • En helpt je om met meer plezier en vertrouwen vrijwilligers te coördineren. Je ontdekt waar jij energie van krijgt en hoe je anderen kunt motiveren om mee te doen.

Na afloop van de training:

  • weet je hoe je nieuwe vrijwilligers kunt vinden én behouden;
  • heb je meer inzicht in jouw rol als vrijwillige coördinator;
  • begrijp je beter hoe jouw vrijwilligersgroep werkt en is samengesteld;
  • kun je vrijwilligers beter motiveren en activeren;
  • weet je hoe je taken en verantwoordelijkheden beter kunt verdelen;
  • ga je naar huis met praktische ideeën die je direct kunt toepassen;
  • heb je nieuwe inspiratie opgedaan om jouw vrijwilligerswerk met plezier te blijven doen.

Praktische informatie

Datum: Woensdag 4 november 2026
Tijd: Inloop vanaf 09:30 uur, start om 10:00 uur, afsluiting rond 15.00 uur
Locatie: IVN Kantoor, Plantage Middenlaan 2C, Amsterdam
Vegetarische lunch: wordt verzorgd
Vol = Vol: Maximaal 12 deelnemers. Wacht niet te lang met inschrijven. Aanmelden kan tot en met 3 november 2026.

Wil je jouw coördinatievaardigheden versterken en nieuwe inspiratie opdoen? Meld je dan aan voor deze training.

Aanmelden

Deze training wordt mede mogelijk gemaakt door de provincie Noord-Holland.

 

Training Vinden en Binden vrijwilligers 04 november 2026 - 09:30
Wanneer
woensdag 04 november 2026
09:30 tot 15:00
Waar
IVN Hoofdkantoor
Plantage Middenlaan 2
1018 DD Amsterdam
Bezoek website Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Dominique van de Kamp

IVN Noordwest (Noord-Holland en Utrecht)

Deel deze pagina