Twee volwassenen zitten in bos bij speelpark, twee kinderen spelen op touwbruggen. Overig

Training Natuurinclusief Ondernemen voor recreatiebedrijven in De Peel

Limburg 9 juni 2026

Ben jij ondernemer in de recreatiesector in of rond Nationaal Park De Peel? En wil je met jouw bedrijf écht het verschil maken voor natuur en biodiversiteit? Meld je dan aan voor de training Natuurinclusief Ondernemen op 26 november 2026 bij Center Parcs Het Meerdal in America.

Tijdens deze inspirerende training ontdek je hoe je jouw recreatiebedrijf op een praktische en haalbare manier kunt vergroenen. De training is ontwikkeld door IVN Natuureducatie, in samenwerking met Green Key. Je krijgt concrete tips én volop inspiratie om zowel je binnen- als buitenruimte natuurinclusiever in te richten. Zo zorg je voor meer biodiversiteit én een rijkere natuurbeleving voor je gasten. Goed voor de natuur, je gasten én je medewerkers.

Familie onderzoekt planten in een tuin, met houten gebouwen op de achtergrond.

Samen met lokale ondernemers

Piet Selen, eigenaar van een minicamping in het Limburgse Kronenberg, volgde de training begin 2025. Hij blikt enthousiast terug: “Het is leuk om met ondernemers uit de buurt van gedachten te wisselen die ook met natuur bezig zijn. Daarnaast was het een mooie kans om eens bij andere bedrijven te kijken. En je krijgt heel concrete adviezen waar je direct mee aan de slag kunt.” Zelf plantte Piet na de training twee inheemse mini-bosjes op zijn terrein.

Man bij houten wand met vogelhuisjes, afvalbakken en posters, in een tuinomgeving.

Ook voor grote recreatiebedrijven

Dat de training ook interessant is voor grotere recreatiebedrijven, bewijst Silvie Theunissen van Center Parcs Het Meerdal. Zij is beheerder van de Beleefboerderij en volgde de training tegelijk met Piet. “Voor ons gaf het vooral inspiratie om meer natuurbeleving aan onze activiteiten toe te voegen. We leerden leuke werkvormen die we nu gebruiken tijdens onze wandelingen met gasten. Zo laten we mensen tijdens een grauwe winterwandeling zoeken naar bepaalde kleuren. Juist dan gaan mensen beter kijken.” 

Ook aan de slag?

Wil jij ook aan de slag met een groener en toekomstbestendiger recreatiebedrijf? Bekijk hier meer informatie en meld je aan.

Moestuin met jonge planten, een rode tractor, houten schuurtje en vogelhuisje in de zon.

https://www.ivn.nl/app/uploads/sites/32/2026/06/Logos-NiO-Peel-2026-scaled.png

Deel deze pagina