Biodiversiteitswandeling door De Gaas

Vanuit de Tilburgse KNNV- en IVN-afdelingen zullen wij in het kader van de Week van de Biodiversiteit onder meer een biodiversiteitswandeling door De Gaas verzorgen op a.s. donderdagavond 21 mei van 19.00 tot ±21.00 uur, met als startpunt de toegang tot De Gaas achter de bushalte aan de Witbrantlaan West.

De Gaas is een Tilburgs bos- en heidegebied van ruim 28 ha tussen de wijk Reeshof en de Bredaseweg. In dit gebied zijn nog sporen te vinden die eraan herinneren dat dit een ontginningsbos en landgoed is geweest. 

REGTE HEIDE Paarse heideplant op een grasrijke achtergrond in bloei.
Bloeiende Heide Ans Bissels

In De Gaas vind je verschillende landschapselementen: heide, loofbos, naaldbos, graslandjes en zelfs een watergracht. In elk van die biotopen zijn wel enkele soorten flora en fauna te vinden die je minder of helemaal niet in de andere gebiedsonderdelen aantreft. De de gidsen hier uiteraard meer over vertellen. Daarnaast zullen ook onderwerpen als geschiedenis van het gebied en keuzes van het beheer aan bod komen. 

Trek goede wandelschoenen aan!

Paarse bloem met groene, harige bladeren op de voorgrond, onscherpe paarse bloemen op de achtergrond.
Dagkoekoeksbloem foto Vivianne Molenaar

LET OP:

Aanmelding vooraf is niet nodig.
Honden mogen niet mee.

Start: donderdagavond 21 mei, 19.00 uur.

Startlocatie: Witbrantlaan West (Tilburg, Reeshof) bij de bushalte (5036 NA). Wie komt via de Witbrantlaan Oost, vindt deze halte links, ±50 meter na de bussluis. Voor wie met de auto komt: auto’s kunnen de bussluis niet passeren. Eerder parkeren in de wijk is mogelijk.

Voor meer activiteiten in de Week van Biodiversiteit. 

21 mei 2026 - 19:00
Wanneer
donderdag 21 mei 2026
19:00 tot 21:00
Waar
De Gaas, Witbrantlaan West
Witbrantlaan
5036 NA Tilburg
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

IVN Tilburg Openbare wandelingen

Deel deze pagina