Wandeling Zoomland en Zeezuiper
Wandelen op de Brabantse Wal met een gids van IVN
Landgoed Zoomland kent een eeuwenlange geschiedenis van turfwinning, landgoederen, jacht, maar ook tuinbouw en veeteelt. Er zijn nog restanten te vinden van o.a. één van de landgoederen.
De wandeling
De wandeling start op zondag 12 april om 10 uur bij het Natuurpodium (Bozlust), Boslustweg 1, Bergen op Zoom en duurt ongeveer twee uur. Deelnemen is gratis en aanmelden niet nodig.
Zoomland
Reeën, vossen, hazen, konijnen, woelmuizen, levendbarende hagedis vinden hun voedsel in de bossen en op de heide. Overal zijn sporen van diersoorten te vinden. De oude beuken- en eikenbomen bieden onderdak aan diverse diersoorten, waaronder de boommarter, eekhoorns, spechten, buizerds, uilen.
Wel 300 soorten insecten leven op de oude beuken en eiken. Zij zijn weer voedsel voor onder andere de spechten.
Bomen, wilde planten, mossen groeien welig. Er is een grote diversiteit doordat droge en natte gebieden elkaar afwisselen. Kikkers, padden, salamanders, libellen zijn te vinden bij de vele poelen en vennen.
De Zeezuiper
Hoe komt dit moeras aan zijn naam, hoe komt dit moeras hier, hoelang ligt dit moeras hier, wat was de betekenis voor de mens?
Allemaal vragen waar gids Brigitte Kuijten tijdens de wandeling aandacht aan zal schenken.
Foto: De Zeezuiper (Brigitte Kuijten)
12 april 2026 -
10:00