Waterbeestjes vangen voor jong en oud, 30 augustus 2026

Waterbeestjes vangen voor jong en oud

Welk diertje kan schaatsen op het water?

Wie is de grootste rover van de sloot?

Je leert het tijdens de IVN Slootjesdagen.

Ga met ons op Slootjesavontuur!

Op zondagmiddag 30 augustus 2026 kunnen kinderen samen met hun(groot)ouders op avontuur langs de waterkant.

Bij de singel bij de KoekeltseBoslaan in Ede staan IVN-natuurgidsen klaar met schepnetjes, loeppotjes en zoekkaarten om je alles te leren over het leven in de sloot.

Zoek de grote spinnende watertor, ontdek wie er in de zomer op het water kan schaatsen en probeer de snelste zwemmers van de sloot te vangen.

Met de Slootjesdagen wil IVN het waterbewustzijn van kinderen en (groot)ouders vergroten.

Slootjes zijn belangrijk voor het watermanagement en de biodiversiteit in Nederland.

Doordat de kinderen zelf op zoek gaan, ontdekken ze op een laagdrempelige manier het leven in de sloot. Kom ook en beleef samen met IVN het avontuurlijkste uitje aan de waterkant!

Er zijn 3 rondes.  Tijd: 13.30 – 14.15 u14.30 – 15.15 u.15.30 – 16.15 u.

Start: P-plaats DTS Koekeltse Boslaan in Ede

Aanmelden is niet nodig.

Inlichtingen: Joke Veltkamp (0317 420 703)

Groep mensen, waaronder kinderen, onderzoekt een vijver bij een oever met gras en riet. 30 augustus 2026 - 13:30
Wanneer
zondag 30 augustus 2026
13:30 tot 16:15
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Deel deze pagina