Impuls Groene Vrijwilligers
Mensen enthousiast maken om mee te werken aan monitoring, beheer, behoud en beleving van natuur en landschap. Dat is het doel van de Impuls Groene Vrijwilligers in Brabant. IVN Natuureducatie, Brabants Landschap, Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, de Milieufederatie, RAVON en Floron hebben in opdracht van de provincie Noord-Brabant de handen in één geslagen. Samen doen we verschillende projecten.
Groene vrijwilligers zijn hard nodig in Brabant. Ze zorgen voor het beheer van natuurgebieden, monitoren van natuurdata en brengen voor jong en oud de natuur dichterbij.
Naar schatting zijn in Brabant ruim 10.000 mensen wekelijks of maandelijks (zeer) actief met vrijwilligerswerk in de natuur. Ook is er nog een grote groep mensen die meedoet aan losse activiteiten zoals NL Doet of de Natuurwerkdag. Toch is dat niet genoeg. We zien dat de groep groene vrijwilligers gemiddeld steeds ouder wordt. Hoog tijd om nieuwe groepen aan te spreken. Maar hoe zorg je ervoor dat meer Brabanders zich vrijwillig gaan inzetten voor de natuur?
Wat doen we?
Binnen de Impuls Groene Vrijwilligers voert IVN Brabant samen met de groene partners verschillende projecten uit. In de Training Krachtig Coördineren onderzoeken we samen met groene vrijwilligers hoe ze nieuwe aanwas kunnen vinden. In het project Oeverlopers maakten we nieuwe vrijwilligers enthousiast voor het monitoren van beken. Tot slot zijn we aan het onderzoeken hoe we jongeren enthousiast kunnen maken voor groen vrijwilligerswerk. Hierover lees je binnenkort meer.