Even voorstellen: nieuwe coördinator vlinderwerkgroep
Ik ben Nick, 27 jaar oud, en ik ben sinds februari 2026 coördinator voor de werkgroep Dagvlinders in Zutphen.
Ik kom oorspronkelijk uit Brabant, heb in Wageningen planologie gestudeerd en werk tegenwoordig als adviseur openbare ruimte bij een klein adviesbureau in de buurt van Amersfoort. Ik woon sinds twee jaar in Zutphen. Vlinders zitten (nog) niet in mijn DNA, maar een voorliefde voor de natuur is er altijd wel geweest.
Ik vind het heerlijk om me al wandelend, fietsend of vanuit de trein te verwonderen over het landschap en de natuur die aan me voorbijgaan. Ik vind het fascinerend om te weten hoe landschappen ontstaan en welke factoren eraan bijdragen dat bepaalde natuur op een bepaalde plek voorkomt. Tegelijkertijd maak ik me, net als veel mensen, zorgen om de achteruitgang van de natuur en de biodiversiteit in Nederland. Geinspireerd door het tv- programma Vroege Vogels wilde ik actief iets met die gevoelens van verwondering en bekommering doen.
Daarom heb ik me september vorig jaar zonder al te veel voorkennis van vlinders aangemeld als vlinderteller bij De Vlinderstichting. Via hen ben ik in contact gekomen met ervaren vlindertellers van de werkgroep en zo is het balletje gaan rollen. De wereld van vlinders is nog relatief nieuw voor mij, maar ik heb er het volste vertrouwen in dat dat goed gaat komen. Ik kan me namelijk niet herinneren dat ik ooit zo enthousiast ben geweest over het zien van de eerste citroenvlinders van het jaar als afgelopen februari. En na mijn eerste Landelijke Vlinderdag in maart, kijk ik er naar uit om komend jaar vlinders te gaan tellen in de uiterwaarden langs de IJssel.
Ik ben daarnaast betrokken geraakt bij de groep vrijwilligers die de Heemtuin onderhouden en heb nu dus de rol van coördinator voor de werkgroep Dagvlinders overgenomen. Als coördinator hoop ik meer mensen in Zutphen te enthousiasmeren voor (het helpen van) vlinders en de vlindertellers en andere vrijwilligers die zich inzetten voor vlinders te ondersteunen.

