Thema avond zangvogels

Thema avond zangvogels

Op donderdag 7 mei organiseert de vogelwerkgroep van IVN Mierlo in Natuurinformatie Centrum ´t Klokhuis – Goorsedijk 1, Mierlo vanaf 19.30 u een thema avond over zangvogels.

Het hoofdthema van de avond zijn de zangvogels van de mooie natuurgebieden bij de Kleine Dommel en de Lange Bleek. We laten u kennismaken met de meest voorkomende vogels om ze zelf te leren herkennen op basis van beeld en zang. Vogels hebben een voorkeur voor een leefomgeving of biotoop. Daarom gaan we eerst in op de biotopen van de Kleine Dommel en de Lange Bleek. We nemen u mee door het ontstaan, het historisch gebruik en huidige beheer van beide natuurgebieden.

De meeste mensen wandelen en fietsen over de Strabrechtse Heide, maar laten het Rulse Laarzenpad aan de kleine Dommel links liggen. Hierdoor heerst er een heerlijke rust in dit beekdallandschap en kunnen we genieten van de zang van o.a. zanglijster, geelgors, koekoek, winterkoning en ook de roffel van de grote bonte-, zwarte- en kleine bonte specht.

De Lange Bleek is een gevarieerd natuurgebied van 275 hectare in de gemeente Heeze-Leende. Het wordt door de Somerenseweg gescheiden van de Strabrechtse Heide en de Herbertusbossen. Het gebied dankt zijn naam (Bleek) aan het Bultven dat in de zomer droog viel en zijn witte bodem toonde. Het gebied is in eigendom en in beheer van Brabants Landschap

Het is een afwisselend gebied met heide, bossen en water en herbergt daarmee alle typische natuurtypen van onze streek. Het heeft een geschiedenis van ontginning en in het recente verleden is het natuurherstel in gang gezet. Daarnaast is de familie Elias sterk verbonden aan het gebied.

Om het ‘geleerde’ in de praktijk te brengen zijn er 2 vogelwandelingen:

Op zaterdag 9 mei een vogelwandeling bij de Kleine Dommel, Het Rulse Laarzenpad. We starten om 8 u vanaf de Natuurpoort De Plaetse – De Plaetse 71, Heeze.

En op zondag 17 mei gaan we naar de Lange Bleek in Sterksel. Start om 8 u op de kruising Lange Bleek – Vlaamse weg

Grijze koekoek zit op een tak tegen een blauwe hemel. 07 mei 2026 - 19:30
Wanneer
donderdag 07 mei 2026 19:30
Waar
Natuurcentrum ‘t Klokhuis
Goorsedijk 1
5731 PC Mierlo
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Deel deze pagina