Met de Scharrelkids op Bomenjacht!

IJssel en Gouwe 31 januari 2024
Verslag en foto’s door Clara Goedhart

Zondag 28 januari was een prachtig zonnige dag om op Bomenjacht te gaan! Vanaf Kinderboerderij de Goudse Hofsteden liepen we met 12 kinderen en hun ouders in optocht naar het Noorderhout. Een leuke heuvelachtige strook bos waar een heleboel verschillende bomen te ontdekken zijn. Maar als bomen in de winter geen bladeren hebben, hóe weet je dan wat voor soort boom je ziet?

Een paar kinderen gingen met een blinddoek om aan de bast van bomen voelen. Voelde het zacht, hard, ribbelig, glad? Zo leerden ze dat aan een boombast al veel te ontdekken valt. Maar ook aan de vorm van de boom kun je van alles zien. En dan zijn er soms ook al knoppen te zien of liggen er nog oude blaadjes onder de boom. De kinderen gingen al snel aan de slag met al die kenmerken en maakten bij elke boom een paspoort.

En toen kwam er opeens een grote doos tevoorschijn! Die zat vol met kastanjes, gedroogde bladeren, eikeltjes en andere vruchten en zaden. Leuk om daar eens lekker in te snuffelen. Tineke vertelde erover en deelde ook zoethout uit. Takjes waarop je lekker kunt zuigen en die een beetje naar drop smaken!

Na afloop dronken we in het café van de kinderboerderij limonade en keken de kinderen nog eens goed naar een verzameling boomschijven van de Heemtuin. Wát zijn er veel verschillen tussen al die mooie bomen. Veel kinderen gingen daarna nog even lekker spelen in de speeltuin van de kinderboerderij of maakten een rondje langs de vele dieren die daar wonen. Kortom, het was weer een geslaagde middag!

Wil je meer zien van deze leuke activiteit, bekijk dan de foto’s van Jan Spoel hier!

Deel deze pagina