Biodiversiteit
Slootjesdag Heerlen zondag 23 augustus
Word slootjes-expert en kom naar de Geleenbeek/ Loorenhof in Welten!
Slootjesdagactiviteiten voor (klein)kinderen en (groot)ouders
Het is tijd om de laarzen aan te trekken en een emmer en schepnetje uit de schuur te halen en lekker naar buiten te gaan!
Heb je je ooit afgevraagd welke dieren er allemaal in, op en rondom het water leven?
Ga samen met ons op ontdekkingstocht en kom erachter! Vang met een schepnetje verschillende soorten waterdiertjes en kom meer te weten over hun leefgebied, gedrag en uiterlijk.
Het is elke keer weer een verrassing wat er boven water komt. Er kan zomaar een bloedzuiger, een schrijvertje, waterschorpioen of een salamander in je schepnetje zitten.
Hoe overleeft een kokerjuffer in een beek vol vijanden? En wat doet het bootsmannetje om aan eten te komen?
Er staan IVN- gidsen en vrijwilligers voor je klaar die helpen de waterdiertjes te vinden.
Voor wie? Voor kinderen van 4 tot 12 jaar, samen met je ouders en/of opa en oma
Wanneer? Op zondag 23 augustus van 13.00- 16.00 uur
Waar? De infostand/ het startpunt: de Loorenhof (tijdens de maandelijkse ‘bakdag’)
Bij de infostand ontvang je een activiteitenkaart waar de twee vislocaties aan de Geleenbeek te vinden zijn. Je kunt bij ons ook een emmer en schepnetje lenen!
Onderweg, vanaf de entree van de Loorenhof naar de Geleenbeek, vind je ook een uitdagende Bomenquiz en een plek waar je onder begeleiding naar bodemdiertjes kunt zoeken.
Als je aan alle activiteiten meedoet ontvang je bij het startpunt een leuke verrassing!
Aan deelname zijn geen kosten verbonden, een vrijwillige bijdrage is natuurlijk heel welkom.
Voor vragen kunt u contact opnemen met IVN Heerlen ivnheerlen.slootjesdag@gmail.com