Insecten en bodemdieren
Insectenwandeling Paardekop 19-7-2025
We komen terug bij ons uitgangspunt, de parkeerplaats aan de Paardekop in Ysselsteyn, en dan komt de vraag die altijd komt. Wil je de foto’s delen? Ja, natuurlijk. Ik stuur ze je toe. En wie maakt een verslagje voor de website? Het leukste zou zijn wanneer één van de deelnemers dat zou doen, niet iemand van de PR commissie of de gidsen. Er valt een korte stilte….. Zal ik het doen? Ja hoor. Komt goed.
Op weg naar huis, kan ik al nadenken over wat ik zou willen zeggen. Het was leuk. Theo en Rien wisten ons steeds weer te verrassen met hun kennis en vaardigheden. We hebben leren kijken, daardoor veel gezien. Er is ontzettend veel verteld door de heren en er is veel gevraagd en door de kennis van onze gidsen (en obsidentify) heel veel geleerd. Maar het allerbelangrijkste: we hadden heel veel plezier.
Ver hebben we niet gelopen, ongeveer 500 meter het gebied in, pad volgen en dan linksaf richting de poel. Maar we zagen heel veel klein spul, hihihihihi. Onder andere: zwart wekkertje, blauwbreedscheenjuffer, tengere pantserjuffer, gewone oeverlibel en een keizerlibel. Dat zijn de namen die een van de deelnemers in elk geval heeft opgeschreven. Enkele van deze insecten waren zo aardig als fotomodel te dienen. Ook zagen we nog een aantal boerenzwaluwen, scherend door de boomtoppen, op jacht naar insecten. Ze hadden ook rust nodig en daarvan heb ik het bewijs op foto.

Wij hebben ook rust genomen bij de poel, gewoon gaan zitten op de grond of het nabijgelegen bankje. En daardoor hebben we ons kunnen verbazen over het gedrag van de libellen die we zagen. En met wat geduld hebben sommigen van ons dat ook vast kunnen leggen. De tijd vloog voorbij, we hadden nog heel lang in het gebied kunnen verblijven en ons kunnen verbazen over Moeder Natuur. Zo’n wandeling wekt interesse. Het smaakt naar meer. En wat gaan we dan doen? Jazeker, ons opgeven voor de Insectencursus van het IVN Geijsteren-Venray in het najaar. Tot een volgende keer.
Groetjes, Sandra.