Paddenstoelen en schimmels – lezing
In feite zijn er het hele jaar door wel paddenstoelen te vinden, maar in de herfst komen we op onze wandelingen natuurlijk de meeste soorten en aantallen tegen. Vooral in dat jaargetijde staan veel mensen daarom stil bij deze wondere creaturen van Moeder Natuur en verzuchten dan vaak dat ze er graag wat meer over zouden willen weten. Misschien bent u een van hen.
Welnu, IVN Geysteren-Venray biedt u de mogelijkheid om in deze paddenstoelenwereld wat meer wegwijs te worden. Zij organiseert daartoe een paddenstoelenlezing en een daarop aansluitende wandeling. Tijdens deze theorieavond zal Gerard Compiet o.m. uitleg geven over zaken als:
• Wat voor organismen zijn paddenstoelen eigenlijk?
• De voortplanting en verdere ontwikkeling bij paddenstoelen.
• De vormenrijkdom in het paddenstoelenrijk. (denk b.v. aan (plaatjeszwammen, korstzwammen, knotszwammen, buikzwammen, etc.)
• Hoe komen paddenstoelen aan hun voedsel?
• Het onderscheid tussen mycorrhiza-paddenstoelen, saprofyten en parasieten.
• De plaats van de paddenstoelen in de kringloop van de natuur.
• Bedreigingen waar paddenstoelen aan onderhevig zijn.
• Welke paddenstoelenboeken kan ik het beste gebruiken.
• Welke websites zijn geschikt om te raadplegen.
De wandeling wordt gehouden op zondag 18 oktober in de Geijsterse bossen. De wandeling begint om 10.00 uur.
Tijdens deze wandeling zal geprobeerd worden om dat wat op de theorie-avond aan bod is gekomen terug te vinden in het veld. Bovendien zullen er zich tijdens de excursie ongetwijfeld paddenstoelen aandienen die op de theorie-avond buiten beschouwing zijn gebleven.
Kortom: Als u tijdens uw wandelingen voortaan meer van paddenstoelen wilt genieten, dan is deze paddenstoelenlezing met excursie een aanrader.
Iedereen is van harte uitgenodigd. Voor leden van IVN Geysteren-Venray is de toegang gratis. Andere gasten betalen € 5,00 pp. Aanvang 20.00 uur.
21 september 2026 -
20:00