Land van Ons
Lezing Land van Ons: burgers in actie voor biodiversiteit en herstel van het landschap door Benjamin van Leeuwen
Graag nodigen we u uit voor een inspirerende avond over Land van Ons. Boomkweker Benjamin van Leeuwen vertelt over Land van Ons, een burgercoöperatie met een ambitieus doel: het herstellen van de biodiversiteit en het landschap in Nederland.
Over Land van Ons
Het agrarisch gebied – meer dan de helft van Nederland! – staat enorm onder druk, door intensivering van de landbouw, een stikstofoverschot en een steeds uitdagender verdienmodel voor de boer. Gevolg hiervan is een schrikbarende achteruitgang van de biodiversiteit en daarmee het herstellend vermogen van de natuur. Ook het landschap heeft er enorm onder te lijden. Land van Ons wil hier verandering in brengen door landbouwgrond op te kopen en deze op een ecologisch verantwoorde manier te beheren. Daarnaast bieden we ruimte voor innovatieve vormen van landbouw die biodiversiteit versterken.
Burgers in actie voor verandering
Hiermee biedt Land van Ons ons als burgers de mogelijkheid om zelf een bijdrage te leveren aan een gezonder en duurzamer landschap. Sinds 2020 heeft de coöperatie namens haar bijna 28.000 leden meer dan 3 miljoen vierkante meter (320 hectare) landbouwgrond aangekocht. Op 22 verschillende percelen, verspreid over elf provincies, verpacht de coöperatie het land aan biologische boeren. Je zult deze avond meer horen over onze aanpak en resultaten tot nu toe. Ook hoor je meer over onze meest recente aankoop, om de hoek in Castenray.
Iedereen is van harte uitgenodigd. Voor leden van IVN Geysteren-Venray is de toegang gratis. Andere gasten betalen € 5,00 pp. Aanvang 20.00 uur.
02 februari 2026 -
20:00