27 december: Eindejaarsplantenjacht

Eindejaars Plantenjacht

FLORON organiseert deze winter voor de 12e keer de Eindejaars Plantenjacht. Van 25 december tot en met 3 januari gaan plantenliefhebbers overal in Nederland op zoek naar bloeiende planten. IVN Súdwesthoeke neemt daar voor de 7de keer aan deel.

Vind je het leuk om in groepsverband bloeiende planten te zoeken, dan kun je meedoen met het IVN Súdwesthoeke. Meld je aan voor Workum– by de toer op de merk, Bakhuizen-parkeerplaats bij de Spar of Balk-Haskeplein.  Er wordt 27 december om 13.30 uur gestart. Stuur een email voor deelname naar r.oudega@gmail.com.

We verwachten aardig wat bloeiende planten te vinden door het zachte weer. Het gaat dan bijvoorbeeld om soorten die door het uitblijven van nachtvorst de bloei nog wat weten te rekken, of om soorten die het hele jaar door bloeiend te vinden zijn. En als het weer écht meezit dan beginnen voorjaarsbloeiers al voorzichtig, op zonnige en beschutte plekken, hun hoofdjes boven het maaiveld uit te steken.  Eerdere jaren zagen we dat ook gebeuren.

Ook dit jaar is er een ‘nazit’ met gluhwein etc. van het bestuur, Lutswâl 9 in Ruigahuizen. Geef je daarvoor op per email: r.oudega@gmail.com of bel 06-53152059.

 

Let op! In december zijn er geen andere IVN activiteiten en volgt er geen Nieuwsbrief.

Bevroren veld bij zonsopgang met bomen aan de horizon onder een heldere lucht. 27 december 2025 - 13:30
Wanneer
zaterdag 27 december 2025
13:30
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Ja

Ontdek meer over

Deel deze pagina