Cursus wilde planten voor beginners 2026

Tijd voor een nieuwe hobby!

Voor iedereen die geïnteresseerd in de natuur en net iets meer wil weten over de plantenwereld in de omgeving organiseert IVN RijnWaal een wilde planten cursus voor beginners.

Vraagt u zich af wat er bloeit in het voorjaar op de dijken en aan de oevers van Rijn en Waal? Leer tijdens de cursus de wilde planten van je woonomgeving kennen. Tijdens drie cursusavonden behandelen we de theorie en nemen we het plantmateriaal letterlijk onder de loep. De cursus wordt gegeven met vers plantenmateriaal.

De excursies in de omgeving benutten we om te oefenen met het herkennen van planten. Na de cursus ben je bekend met de indeling van planten in plantenfamilies en kunt je deze herkennen. Je weet dan ook hoe je mobieltje je daarbij kan helpen.

De wilde planten cursus wordt gegeven door de ervaren IVN gidsen Will Bemelmans en Gijsbert Peelen.

Er zijn 3 cursusavonden op de woensdagen 25 maart, 22 april en 27 mei van 19.30-21.00 uur. De locatie daarvan is Gemeenschapshuis Huissen ‘t zand, Van Wijkstraat 31, 6851 GL te Huissen.

De veldexcursies in de omgeving vinden plaats op zaterdagochtend 28 maart, 25 april en 30 mei van10.00-12.00 uur.

De kosten zijn € 50,- per persoon. Voor IVN RijnWaal leden is de prijs € 30,-. Het aantal deelnemers is beperkt.

Aanmelden bij Will Bemelmans via voorzitter@ivnrijnwaal.nl . Voor vragen bel 06-14510610.

 

Een hommel op een paarse distelbloem tegen een groene achtergrond. Vanaf 25 maart 2026 - 19:30
Wanneer
woensdag 25 maart 2026
19:30 tot 21:00
Waar
Gemeenschapshuis Huissen ‘t zand
Van Wijkstraat 31
6851 GL Huissen
Bekijk op Google Maps
  • Kosten:
  • Aanmelden verplicht: Ja

Will Bemelmans

Gids en voorzitter IVN RijnWaal

Deel deze pagina