Wandeling Geestmerambacht

Ga mee met de natuurwandeling op zondag 18 oktober door het Geestmerambacht.

Het is herfst! De dagen worden korter, de temperatuur daalt en de bladeren kleuren langzaam geel, oranje en rood. Paddenstoelen verschijnen en de natuur maakt zich op voor de koudere maanden. Sommige vogels trekken naar het zuiden, terwijl andere juist vanuit het noorden naar Nederland komen om te overwinteren. Boven de rietvelden jagen nog altijd roofvogels, zoals buizerds. En misschien zien we boven het water een ijsvogel voorbij flitsen.

Twee gidsen van IVN (Instituut voor Natuureducatie en duurzaamheid) vertellen over de natuur en de geschiedenis van het gebied tijdens een mooie, rustige en gevarieerde wandeling met uitzicht over de Kleimeer.
Trek stevige schoenen aan met een goed profiel. De wandeling gaat grotendeels over graspaden. Neem je verrekijker mee!

We starten om 10 uur op de parkeerplaats aan het einde van het Vlasgat – Koedijk. Let op! Dat is aan de zuidkant van de Saskevaart-fietsbrug. Parkeer je langs de Wagenweg, loop dan even de brug over. De wandeling duurt ca. 1,5 – 2 uur over 2 tot 3 km. We stellen een vrijwillige contante bijdrage van 3 euro op prijs. IVN/KNNV-leden en kinderen mogen gratis mee.

Ga je mee? Meld je dan snel aan, het liefst vóór zaterdag 17 oktober via:

dijkenwaard@ivnnkl.nl.

Zonsondergang boven een groen landschap met waterstroom en verspreide bomen. 18 oktober 2026 - 10:00
Wanneer
zondag 18 oktober 2026 10:00
Waar
Geestmerambacht (Vlasgat)
parkeerplaats aan het einde van het Vlasgat
Koedijk
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: € 3,00 per persoon (kinderen en leden IVN of KNNV gratis)
  • Aanmelden verplicht: Ja

Werkgroep Dijk en Waard

IVN Noord-Kennemerland

Deel deze pagina