2026-02-22 Landschapswandeling Landgoederen bij Ulvenhout
Op zondag 22 februari van 10.00-16.00 uur
Thema: : ‘Op bezoek’ bij baron en barones
Historische landgoederen
De landgoederen tussen Ulvenhout en Chaam vormen samen een vrijwel aaneengesloten landgoederenzone van zo’n 600 ha.
We wandelen door een heel gevarieerd landschap, door bossen en parken, langs heiden en weiden, akkers en beekjes.
Via landgoed Anneville, waar koningin Wilhelmina na de bevrijding in 1945 enige tijd verbleef, komen we bij landgoed Luchtenburg. Daarna lopen we over de Strijbeekse heide, waar de effecten van de natte en droge zomers van de afgelopen jaren goed zichtbaar zijn. We stoppen hier voor de lunchpauze. Via het dal van de Chaamse beek gaat het verder naar de landgoederen Hondsdonk en Valkenberg. Natuur en landschap zijn in deze rustige gebieden jaarrond interessant.
Genieten van natuur en landschap
Houd rekening met een stevig wandeltempo. De nadruk ligt echter altijd op het genieten van natuur en landschap, van geuren en kleuren en van planten en dieren die op ons pad komen. We kijken meer naar het geheel en minder naar de details in de natuur.
Er is altijd ruimte om hier en daar uitleg te geven over natuurverschijnselen en iets te vertellen over de historische achtergronden van het gebied.
Lunchpakket
Deze 20 km lange route denken wij in ongeveer 6 uur te lopen. Neem voldoende eten en drinken mee en let op het weerbericht, want in februari zijn allerlei weersomstandigheden mogelijk.
Extra warme kleding, mutsen en handschoenen of regenkleding en waterdichte schoenen kunnen nodig zijn.
Inschrijving
Inschrijven voor deze wandeling is verplicht en kan hieronder. Inschrijven is mogelijk tot op de dag van de wandeling.
Na inschrijving ontvang je informatie over de vertrekplaats. Indien het maximaal aantal inschrijvingen is behaald, zal de link niet meer werken; het inschrijfformulier wordt dan niet geopend.
2026-02-22 Landschapswandeling Landgoederen bij Ulvenhout
Je kunt met dit formulier maximaal 5 deelnemers aanmelden. Wil je meer deelnemers aanmelden, neem dan even contact met ons op via het mailadres gidsenrooster@ivn-markendonge.nl Het totale maximum aantal deelnemers is afhankelijk van het aantal beschikbare gidsen. Je krijgt een bevestigingsmail. Daarin staat ook waar het startpunt van deze wandeling is. Heb je deze bevestiging een uur na je inschrijving nog niet ontvangen, stuur dan een e-mail naar het adres gidsenrooster@ivn-markendonge.nl. Maar kijk voor je dit doet, eerst nog even in je spam-box of de bevestiging niet daarin is terechtgekomen. Via dit e-mailadres kun je ook melden als je problemen mocht hebben met aanmelden. Mocht je je hebben aangemeld maar toch niet mee gaan, wil je je dan afmelden bij het e-mailadres gidsenrooster@ivn-markendonge.nl? Dit staat ook nog een keer in de bevestigingsmail.
22 februari 2026 -
10:00