Mee op onderzoek naar Wilde Planten
Verbaas jij je ook wel eens over de rijkdom en schoonheid van wilde planten?
Ga dan mee op onderzoek met de plantenwerkgroep en leer hoe je zelf een bijdrage kan leveren aan de kennis over de Goudse natuuur.
Week van de Biodiversiteit
Deze activiteit is onderdeel van de Week van de Biodiversiteit.
De Week van de Biodiversiteit is dit jaar gefocust op burgerwetenschap. Burgerwetenschap wordt steeds belangrijker, omdat de natuur onze hulp nodig heeft. Door het doen van waarnemingen en onderzoek, en deze kennis te delen met de rest van Nederland, weten we beter wat we kunnen doen om onze bestaande biodiversiteit te beschermen.
Om inwoners van Gouda en omgeving kennis te laten maken met de diversiteit van de natuur in hun omgeving, organiseren de natuurverenigingen IVN IJssel en Gouwe en KNNV samen met de gemeente Gouda de Goudse Week van de Biodiversiteit.
Ook de Tuinambassadeurs, Velt, Stadsakker Gouda, Buurtgroen Gouda en de Heemtuin Goudse Hout sluiten daar met één of meer activiteiten bij aan. Met elkaar organiseren we een week vol verschillende natuuractiviteiten waarin iedereen kan genieten van natuur, maar vooral ook veel kan leren over de natuur en het belang van biodiversiteit.
22 mei Internationale dag van de Biodiversiteit
Op 22 mei is het de Internationale Dag van de Biodiversiteit. Op die dag staan we wereldwijd stil bij de waarde en rijkdom van het leven op aarde. Biodiversiteit bestaat niet alleen uit de variatie tussensoorten, maar ook de biodiversiteit binnen soorten, oftewel de genetische diversiteit en de diversiteit aan ecosystemen waarbinnen al dat leven zich afspeelt. En biodiversiteit is overal, ook in jouw buurt.
18 mei 2026 -
19:30