Lezing over de otter in Heerenveen

De otter was verdwenen uit Friesland maar is gelukkig, na de herintroductie tussen 2002 en 2008 in Overijssel, ook alweer wat jaren terug in onze waterrijke provincie.

De otter is een speels dier en gek op zwemmen. Maar jaarlijks worden er jammergenoeg ook veel het slachtoffer door aanrijdingen.

Harrie Bosma is otteronderzoeker en observeert de otter in zijn natuurlijke leefomgeving onder andere met behulp van wildcamera’s. Hij is dus erg bekend met het leven van de otter, zijn gedrag en gewoontes maar ook met de bedreigingen.

Tijdens deze lezing over de otter zal Harrie zal veel wetenswaardigheden vertellen en ook veel foto’s en filmpjes laten zien. Ook de kansen en bedreigingen komen aan de orde.

 

 

 

Een otter zwemt in kalm water naast rietstengels. 10 november 2026 - 19:30
Wanneer
dinsdag 10 november 2026
19:30 tot 21:30
  • Kosten: Gratis voor afdelingsleden IVN Heerenveen.
  • Aanmelden verplicht: Ja

werkgroep activiteiten

Heerenveen

Ontdek meer over

Deel deze pagina