Seniorenwandeling ‘de Winter’ in kasteelpark

Vier keer per jaar wordt, speciaal voor senioren, van 14.00 tot 15.00 uur een wandeling aangeboden in het kasteelpark in Geldrop. De wandeling vindt steeds plaats op de donderdag in de week van de seizoenswisseling. De wandeling ‘de Winter’ staat gepland op 18 december 2025. Het startpunt is natuurinformatiecentrum De Paardestal tegenover het kasteel. Deelname is gratis. Na afloop is er de gelegenheid om op eigen kosten samen wat te drinken. 

Op de foto is de kasteeltuin te zien van 13 november 2025 die zich nu nog aan het voorbereiden is op de winterrust. Tijdens de wandeling op 18 december is deze treurbeuk in de winterrust te bewonderen. 

’De Vier Jaargetijden’
De wandeling ‘de Winter’ maakt onderdeel uit van de cyclus ’De Vier Jaargetijden’. Steeds wordt in eenzelfde omgeving gewandeld. Hierdoor zijn de veranderingen van de natuur, die gepaard gaan met de wisseling van de seizoenen, goed te bewonderen. De gids begeleidt de deelnemers door het kasteelpark en vertelt onderweg bijzonderheden over de daar voorkomende natuur.

Tijdens deze wandeling op 18 december, ’de Winter’, ligt de aandacht speciaal op de kenmerken van de winterrust waarin de natuur zich nu bevindt. Met uitzondering van de groenblijvende, zijn de bomen en struiken nu kaal. Wel bereiden ze zich al voor op het voorjaar dat zich over een paar maanden gaat aandienen.

Seniorenwandeling
De wandeling gaat over goed begaanbare paden, ook met rollator, en duurt ongeveer één uur. Wie het gezellig vindt kan (op eigen kosten) na afloop meegaan voor een kopje koffie in De Paardestal.

Maar het is winter! De wandeling gaat alleen door als het weer geen verrassende ‘winterse omstandigheden’ vertoont. Kijkt u daarom, voordat u naar het kasteelpark komt, even op de website van IVN Geldrop.

Hettie van der Heijden

De foto is gemaakt door Hettie van der Heijden.

Een tuin met een hangende boom vol herfstbladeren en een groene struik op de achtergrond. 18 december 2025 - 14:00
Wanneer
donderdag 18 december 2025 14:00
Waar
IVN Natuur- informatiecentrum “de Paardestal
Helze 8
5662 KA Geldrop
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Hettie van der Heijden

Natuurgids Geldrop

Ontdek meer over

Deel deze pagina