Presentatie over Beuven / Strabrechtse Heide

De invloeden van klimaatverandering op de vennen van de Strabrechtse Heide, en speciaal het Beuven, zijn onderwerp van een fotolezing door Ad Brouwers op woensdag 4 februari in natuurinformatiecentrum De Paardestal. Aanvang 20 uur, toegang gratis, vrijwillige bijdrage welkom.

De extreem natte jaren 2023 en 2024 in combinatie met hoge temperaturen hebben grote impact op de soortensamenstelling en biodiversiteit van onze natuur. En de extremen nemen toe. Hoe gaat de natuur daarmee om?

Brabantse vennen vervullen (inter)nationaal een belangrijke natuurfunctie. Ze zijn toevluchtsoord voor veel bijzondere planten en dieren. Een aanzienlijk deel van de ongeveer 30 karakteristieke venplanten passeren de revue.

De foto is gemaakt door Frans van den Boom.

Rustig landschap met een spiegelglad meer, omgeven door gras en bomen onder een blauwe lucht met wolken. 04 februari 2026 - 20:00
Wanneer
woensdag 04 februari 2026 20:00
Waar
IVN Natuur- informatiecentrum β€œde Paardestal
Helze 8
5662 KA Geldrop
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Deel deze pagina