Wandelingen en Excursies

Publiekswandelingen

IVN afd. de Kempen heeft een aantal wandelingen geprogrammeerd, waaraan iedereen deel kan nemen en waaraan de deelname bovendien gratis is. De wandelingen hebben verschillende thema’s. Hierbij wordt vooral rekening gehouden met de seizoenen. Tijdens de wandelingen wordt bijvoorbeeld speciaal aandacht besteed aan mossen, vogels, heide, insecten, paddenstoelen enz. Deze wandelingen worden over het algemeen verzorgd door gidsen die zich op een van deze gebieden hebben gespecialiseerd. Voor een overzicht van deze publiekswandelingen en een korte beschrijving van ons jaarprogramma.

Aan te vragen natuurwandelingen

Ook als u met een eigen gezelschap met een IVN-gids op pad wilt (bijvoorbeeld met vereniging of bedrijf) op een door u gekozen dag in een gebied naar uw keuze kan dat ook (alles in overleg met IVN).
Voor verenigingen, bedrijven, familieuitjes en andere belangstellende groepen begeleidt het IVN wandelingen op aanvraag in een gebied naar keuze. Tegen een vergoeding van € 50 per gids kan men in Bergeijk/Eersel en Bladel/Reusel en omgeving wandelen onder leiding van een ervaren IVN-gids. Deze wandelingen duren maximaal 2 uur. Per gids gaan er maximaal 15 personen mee. Voor alle duidelijkheid: als u bijvoorbeeld met 20 personen bent, betaalt u € 100 (2 gidsen nodig).
Geef op tijd (minimaal 6 weken van tevoren) aan wanneer en waar u wilt wandelen, zodat wij tijdig onze IVN-wandelgidsen kunnen benaderen. Pas na bevestiging van onze contactpersoon is de wandeling definitief. Wij werken met vrijwilligers en deze moeten wel beschikbaar zijn op de door u gewenste datum.
U kunt uw wandeling aanvragen bij petragestalt@live.nl .

Voor inlichtingen secretaris.ivndekempen@gmail.com

Bomenwandeling Bergeijk

Plattegrond Bomenwandeling

Boekje BomenwandelingBergeijk het dorp in wiens naam we één van onze bekendste, inlandse, loofbomen herkennen: de eik. De oude Germanen al beschouwden de eik als heilig en hielden er hun vergaderingen onder. Misschien dat het woord eijk in de plaatsnaam dáárheen verwijst. Evengoed is het mogelijk dat het woord eijk een herinnering is aan een oudtijds hier gelegen eikenbos. Wie zal het zeggen? Wat wel zeker is, is dat het woord in de schrijfwijze van Eke, naast het woord Berqa, voorkomt in een middeleeuws handschrift. Bij het, middelfrankische, woord Berqa moeten we denken aan woorden als herbergen en verbergen, aan geborgen zijn binnen een beveiligde ruimte, een met wallen, sloten of palen versterkte plaats. Uit die woorden Berqa en Eke is het woord Bergeijk ontstaan.

Laat deze korte historische schets over het ontstaan van de naam Bergeijk, u er echter niet van weerhouden om, aan de hand van de plattegrond in dit boekje, de bomen wandeling te lopen. De route is ook gemarkeerd met op de trottoirtegels aangebrachte groene lindenbladeren, die u het lopen van de route vergemakkelijken.

De wandeling is ongeveer 3.5 km lang en voert u dóór en óm het centrum van het dorp langs een aantal alledaagse, maar ook bijzondere bomen.
Wij wensen u in elk geval héél veel wandelplezier.