Struinen in Natuurgebied Meinerswijk
Arnhemse IVN-natuurgidsen Arnhem nemen u op zondag 29 september mee in het Natuurgebied Meinerswijk. Al struinend vertellen ze over het heden en verleden van dit gebied en natuurlijk over de boeiende natuur.
Historie
Het landschap van Meinerswijk is in de loop van de eeuwen sterk veranderd. Zowel op historisch- als op natuurgebied is het een interessant gebied.
Na de ijstijden zette de Rijn door overstromingen hier veel klei af. In het begin van onze jaartelling lag in dit gebied de grens (Limes) van het Romeinse Rijk met een Romeinse legerplaats. Veel later in de Middeleeuwen stond hier in het heerlijkheid Meinerswijk een kasteel, dat rond 1500 bewoond werd door de Gelderse legeraanvoerder Maarten van Rossum. In de 19e eeuw rond 1850 was het een buitenplaats met theetuin voor recreƫrende gegoede burgers van Arnhem.
In de vorige eeuw werd er klei gewonnen, kwamen er diverse steenfabrieken en ontstonden de plassen in het gebied. Ten tijde van de Koude oorlog was het gebied verboden terrein en door defensie geheel afgesloten.
Waterrijk Landschapspark
Sinds een paar decennia is Meinerswijk een toegankelijk gevarieerd waterrijk landschapspark. Er grazen Koniks (kleine paarden) en Gallowayrunderen die het landschap halfopen houden. Bij hoogwater kan het gebied onderlopen. Er zijn bos- en watervogels te zien en ook de vegetatie heeft zich hierop aangepast.