Protestposter met bijen voor gifvrije bollenteelt, mars op 24 mei, 10:30 uur, station Assen.

Mars tegen ‘bollengif’

Midden-Drenthe 13 mei 2025

Maak de bollenteelt gifvrij. Dat is het doel van een protestmars op zaterdag 24 mei in Assen. De mars is een initiatief van ‘Grootouders voor het klimaat.’

Vorig jaar trok de protestmars vierhonderd deelnemers. De organisatie hoopt dit jaar op een veelvoud daarvan.

“Landbouwgif vernietigt insecten, maakt mensen ziek en vervuilt kostbaar drinkwater,” aldus de initiatiefnemers. “Wij hebben er geen vertrouwen in dat de politiek met adequate oplossingen gaat komen – zelfs niet na de recente uitspraak van de Raad van State – en gaan daarom de straat op met één boodschap: maak de bollenteelt gifvrij!”

“De laatste jaren gaat het steeds slechter met hommels, vlinders, zweefvliegen en andere insecten. De laatste restjes natuur die we nog hebben kwijnen weg. Het hoge gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw is hier een belangrijke oorzaak van.”

“Binnen de landbouw spant bollenteelt de gif-kroon. De Raad van State oordeelde onlangs dat bollentelers een natuurvergunning nodig hebben, die ze geen van allen hebben. In feite is hiermee alle gangbare bollenteelt illegaal geworden, en bovendien overbodig. Stop ermee!!!”

Startpunt is NS-station Assen om 10.30 uur, zaterdag 24 mei.

“Breng je eigen protestbord, vlag, logo of spandoek mee! Hoe veelkleuriger hoe beter. De hoofdboodschap is: Bollenteelt Gifvrij.”

Kijk voor meer informatie op de website:

grootoudersvoorhetklimaat.nl/lokale-grootoudergroepen/drenthe/

Deel deze pagina