Wandeling Abdijbossen Ossendrecht
Wandelen met een IVN-gids op de Brabantse Wal
De natuurgidsenvereniging Nareka in Kalmthout en IVN Brabantse Wal werken samen bij het organiseren van excursies aan zowel Nederlandse als Belgische zijde van de grens.
Het natuurgebied rond de Volksabdij OLV ter Duinen in Ossendrecht behoort tot het Grenspark Zoom-Kalmthoutse heide. De Volksabdij fungeert als Natuurpoort voor het Grenspark.
Op zondag 26 april voert een wandeling door de abdijbossen.
De wandeling
De wandeling start op 26 april om 14.00 uur op de parkeerplaats Natuurpunt Volksabdij, OLV Ter Duinenlaan 199, Ossendrecht.
Deelname is gratis. Draag geschikte schoenen voor onverharde paden; een verrekijker kan de natuurbeleving verhogen.
De abdijbossen
Dit Natura2000-gebied tussen de Putseweg en de Trambaan is erg aantrekkelijk door de gemengde, hier en daar parkachtige bossen. Met de ontwikkeling van activiteiten in het gebied moet rekening worden gehouden met de beschermde status.
De eigenaren, o.a. Natuurmonumenten en Evides, werken eendrachtig samen aan het vergroten van de biodiversiteit in het gebied. Dat heeft geresulteerd in het herstel van heide en vennen.
Natuurgids Fred Severin zal u door het gebied leiden en vertellen over de bijzonderheden van de aanwezige natuur, met de nadruk op de natuurontwikkeling. Ook de bewogen geschiedenis van de Volksabdij zal aan de orde komen.
Foto: Variatie in de Abdijbossen met o.a. bos, paden, heide en vennen (Frans Tijink).

26 april 2026 -
14:00