Succesvolle Bi-nationale natuurwerkdag 2026
De Bi-nationale natuurwerkdag, die op zaterdag 28.02.2026 door de NABU Selfkant werd georganiseerd , was weer als vanouds een succesvol evenement. Mede door een grote opkomst en de enthousiaste inzet van jeugdige -en volwassen leden en vrijwilligers van de NABU Selfkant, IVN Beekdaelen-Onderbanken en Stichting Natuurmonumenten kon een overwoekerd Biotoop in het Roodebach – gebied nabij Gangelt voor een groot deel worden vrijgemaakt van bomen en struiken. Werkzaamheden die noodzakelijk zijn ter bevordering van de biodiversiteit van flora en fauna in en rondom dit Biotoop. Op bijgevoegde foto’s geven we een impressie van het gebied en de inzet van de deelnemers.
Door een goede voorbereiding, voldoende materiaal, organisatie en indeling van de werkzaamheden van de gastgever, werden de vrijwilligers op een effectieve manier ingezet en een mooi resultaat behaald. Na afloop van deze klus werd iedereen getrakteerd op een gezellige lunchbijeenkomst, waarbij onderlinge ervaringen werden gedeeld en nieuwe contacten met elkaar werden gelegd.
De Bi-nationale natuurwerkdag vindt ieder jaar plaats en zal in 2027 door de stichting Natuurmonumenten, in samenwerking met IVN Beekdaelen-Onderbanken, worden georganiseerd. Een uitnodiging zal te zijner tijd aan jullie vrijwilligers en helpers worden gepubliceerd. Wij hopen jullie dan ook weer te mogen begroeten.
Tot zover, hartelijk dank voor jullie tomeloze en onmisbare hulp en inzet.



Het bestuur van IVN Beekdalen-Onderbanken