Eschpolder – het behouden waard

De Eschpolder ligt in een binnenbocht van de Nieuwe Maas. Het plan van het gemeentebestuur was ooit om de rivier af gaan snijden, maar dit is niet doorgegaan. Dankzij deze niet-uitgevoerde ingreep is een oud poldergebied bewaard gebleven, hoewel in de loop van tijd er stukjes van af gesnoept zijn en oorspronkelijke bebouwing met monumentale buitenverblijven (zoals de Rozenhof) vrijwel is verdwenen, evenals de aangelegde tuinen van de Rozenhof.
Jarenlang werd dit stuk onland gebruikt om vervuild havenslib op te storten, totdat de slufterberging op de Maasvlakte voor dat doel gereed kwam. Het gebied bleef onaangeroerd en de natuur, aan haar lot overgelaten, kon haar gang gaan. Zo vind je er een ruige begroeiing rond een plas waar veel vogels hun toevlucht zoeken.
Een verrassend natuurgebied met leuke flora en veel vogels, waar veel te beleven is. Het gebied dreigt verstoord te gaan worden door de aanleg van een nieuwe oeververbinding (een brug). Ga mee en overtuig je ervan dat dit gebied niet aangetast moet worden.
Deze excursie wordt verzorgd door IVN Natuureducatie en Vrienden van de Esch, in de personen van Liesbeth den Haan (IVN Natuurgids) en Arjen van Veelen, schrijver en columnist bij NRC.

Vertrek om 10.00 uur bij de eindhalte ‘Opstelspoor De Esch’ van RET tramlijn 1 of 11.

De wandeling duurt ongeveer 2 uur.
Deelname is gratis en inschrijving vooraf is nodig.

Meer informatie bij Liesbeth den Haan, 06-47046122

Moeraslandschap met gras en bomen onder een bewolkte hemel. 20 juni 2026 - 10:00
Wanneer
zaterdag 20 juni 2026
10:00 tot 12:00
Waar
Opstelspoor De Esch
Nesserdijk
3063jj Rotterdam
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Ontdek meer over

Deel deze pagina