Een Nacht-van-de-Nacht natuurwandeling

IVN Oss organiseert op zaterdagavond 24 oktober een nachtwandeling door het natuurgebied Herperduin. De wandeling begint om 19.00 uur en vertrekt vanaf de parkeerplaats bij het openluchttheater Hoessenbosch. Gelegen aan de Hoessenboschlaan in Berghem. De wandeling duurt ongeveer 1,5 uur. Wij verzoeken u zich vooraf aan te melden voor deze wandeling op wandeling.ivnoss@gmail.com.

Om 19.00 uur begint het te schemeren en wordt het langzaamaan donker. Deze wandeling geeft u de mogelijkheid te ontdekken hoe mooi een natuurgebied is bij nacht. Schemer- en nachtdieren worden actief. De natuur vult zich met vreemde geluiden. Graag GEEN zaklampen meebrengen, want dat verkleint de kans om echt te genieten van de duisternis! Wel meebrengen mag een nachtkijker als u deze toevallig bezit.

Landelijke actie
De nacht van 24 oktober op 25 oktober is aangewezen in Nederland als de ‘Nacht van de Nacht’. Met talloze activiteiten wordt aandacht gevraagd voor de ‘lichtvervuiling’ en wordt stil gestaan bij de schoonheid van de nacht.

Wandelen in het donker
Tijdens de wandeling gaat u ervaren wat dat is: wandelen in het donker. En is het wel zo donker? Dat is afhankelijk van de bewolking en de maan en van verlichting in de buurt. Kijk vanuit een donker terrein naar het licht in de omgeving, ervaar wat lichtvervuiling is. De natuurgidsen vertellen u over het nachtleven van verschillende dieren in Herperduin. Een spannende en leerzame tocht.

24 oktober 2026 - 19:00
Wanneer
zaterdag 24 oktober 2026
19:00 tot 20:30
Waar
Parkeerplaats bij Openluchttheater Hoessenbosch
Hoessenboslaan
Berghem
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Ja

Deel deze pagina