Wandeling Leemputten en Nieuwe Wereldbos

Wandelen met een IVN-gids op de Brabantse Wal

Twee pareltjes van natuurgebieden liggen min of meer verscholen in het toch al prachtige buitengebied van Wouwse Plantage: de Leemputten en het Nieuwe-Wereldbos. Wandel op 24 juli mee met deze wandeling.

De excursie

De excursie start op 24 juli om 10.00 uur op het parkeerterrein van de Natuurpoort, Plantagebaan tussen nr. 225 en 227, Wouwse Plantage. .
De wandeling duurt ongeveer 1,5 uur en is 2,5 kilometer lang. Goed schoeisel is aan te raden. Deelname is gratis

De Leemputten en De Nieuwe Wereld

We lopen via een smal pad door de Leemputten waarvan vroeger de leem werd gewonnen om stenen te bakken in de steenoven van Wouwse Plantage. In dit gebied kon tientallen jaren de natuur ongestoord zijn gang gaan. Sinds 2019 is het weer toegankelijk voor publiek.

De wandeling gaat verder naar het Nieuwe Wereldbos, voorheen Derde Wereldbos, wat na de herinrichting in 2019 eerder een landschapspark genoemd mag worden. Zie www.nieuwewereld.eu.
Er zijn de afgelopen jaren honderden vlinders waargenomen, met name nachtvlinders. Die gaan we zeker niet allemaal zien, maar een aantal vlinders zullen we vast voorbij zien fladderen.
Na de wandeling kunnen we nog een deel van de vroegere ringoven bezichtigen in de showroom van J&W Bouwpartners.

Headerfoto De Nieuwe Wereld in Wouwse Plantage met kunstwerk van Pieter Obels – Lex Overbeek

 

BrabantseWal GroeneZoom Leemputten NieuweWereldbos 24 juli 2025 - 10:00
Wanneer
donderdag 24 juli 2025 10:00
Waar
Leemputten
Plantagebaan tussen 225 en 227
4725AC Wouwse Plantage
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

IVN Groene Zoom

Webmaster Groene Zoom

Ontdek meer over

Deel deze pagina