Wil jij als Lelystadse leerkracht of pedagoog kinderen laten zien en ervaren wat er allemaal komt kijken bij het kweken en bereiden van gezond en duurzaam eten? Meld jouw groep aan met kinderen uit groep 5, 6 of 7 aan en leg in 2022 samen de reis Van Zaadje tot Soep af. Met jouw groep doorloop je vijf stappen: zaaien, verzorgen, oogsten, koken en proeven en vieren.
Als school of BSO kun je nog meedoen aan één of meerdere stappen van het project. Helaas is er geen plek meer om mee te doen aan het hele project, maar ook per stap kun je je inschrijven.
Ja, wij doen mee met één of meerdere stappen.
Ieder jaar wordt een passende invulling gegeven aan de verschillende stappen. Dit jaar krijgen deelnemende scholen in ieder geval het volgende:
Stap 1: Er wordt een moestuin aangelegd op het plein en ontvang zaadjes! |
mrt-apr 2022 |
Stap 2: |
mei 2022 |
Stap 3: |
2 sep 2022 |
Stappen 4 en 5: |
okt 2022 |
En daarnaast nog véél meer! Zo worden er bij verschillende stappen ook instructiefilmpjes gemaakt door de leerlingen van Aeres rondom het zaaien, verzorgen en oogsten van de courgetteplant.
Je kunt ook meedoen aan de losse stappen. Deze invulling wordt op een later moment bekend gemaakt.
Per onderdeel wordt rekening gehouden met de dan geldende coronamaatregelen. Als een excursie of bezoek van externen op school/BSO niet mogelijk blijkt gezien de coronamaatregelen, dan wordt er een alternatieve invulling aangeboden.
De deelnemende scholen/BSO's gaan met de groep die meedoet:
|
|
|
|
*exclusief vervoer
Van de deelnemende scholen/BSO's vragen we:
|
|
Heb je vragen over dit project? Stuur een mailtje naar flevoland@ivn.nl
IVN Flevoland is aangesloten bij het netwerk van JOGG Gezonde Jeugd Gezonde Toekomst en kan Van Zaadje tot Soep aanbieden dankzij de Gemeente Lelystad en de samenwerking met De Lelystadse Boer, De Steiger Praktijkonderwijs, ROC van Flevoland, Aeres VMBO en Senioren uit het netwerk ‘Boer zoekt Burger’.