
Op zaterdag 19 september is het World Cleanup Day. Wereldwijd steken mensen samen de handen uit de mouwen om hun omgeving een flinke opschoonbeurt te geven. In het kader van Schone Rivieren is er deze dag een aantal verschillende opruimacties langs de Lek in Utrecht. Komen jullie ook een handje meehelpen?
Dankzij de inzet van gemeenten en vrijwilligersgroepen en andere organisaties wordt er op World Cleanup Day 2020 op maar liefst vijf plekken langs de Lek afval opgeruimd. Kijk hieronder voor een opruimactie bij jou in de buurt en meld je aan.
Waar? | Vanaf hoe laat? | Aanmelden via*: |
IJsselstein | 09:45 uur | klik hier |
Lexmond | 12:00 uur | website World Cleanup Day |
Lopik | 09:30 uur | mail organisator |
Vianen | 09:00 uur | website World Cleanup Day |
Wijk bij Duurstede | 09:30 uur | wijkschoongewoon@gmail.com |
* I.v.m. coronapreventie is vooraf aanmelden bij de organisator verplicht.
Tijdens alle opruimacties zullen de nodige maatregelen getroffen in het kader van het coronavirus. Daarbij worden de veiligheidsrichtlijnen van Schone Rivieren aangehouden. Met vragen of opmerkingen hierover kun je altijd terecht bij de organisator. Samen zorgen we dat we op een veilige manier toch ons goede werk langs de oevers kunnen doen!
De opruimacties langs de Lek zijn onderdeel van het landelijke programma Schone Rivieren. Plastic afval dat hier in de Nederlandse rivieren belandt, stroomt naar de Noordzee. IVN Natuureducatie, Plastic Soup Foundation en Stichting De Noordzee bundelen de krachten en brengen hierin verandering met Schone Rivieren. De aanpak richt zich op vier O’s: Opruimen, Onderzoeken, Ontdekken en Ontdekken en Oplossen. Het doel? Plasticvrije rivieren in 2030. Wil je meer weten over Schone Rivieren, kijk dan op www.schonerivieren.org.
De opruimacties langs de Lek tijdens World Cleanup Day worden mogelijk gemaakt door: Enjoycleaningup, Duurzaam Lopikerwaard, Gemeente IJsselstein, Lekjutters Vijfheerenlanden en de werkgroep Opgeruimd Wijk van IVN Wijk bij Duurstede (VNMW).