
De laatste levensfase van een boom
De zeven IVN afdelingen van de Westelijke Mijnstreek bieden u een heel jaar lang een gevarieerde reeks van activiteiten met BOMEN
als onderwerp: “Bomen over Bomen”
In dat kader organiseert IVN Stein twee bijeenkomsten:
Dinsdag 15 oktober, 19.30 – 21.00 uur, lezing.
Hoewel sommige bomen zeer oud kunnen worden, hebben ook zij niet het eeuwige leven. Naast bedreigingen en ziekten bij bomen wordt tijdens de bijeenkomst ook veel aandacht besteed aan het grote belang van dode bomen voor insecten en schimmels.
Plaats: Natuur Educatie Centrum IVN Stein (NEC) “de Boschhook”.
Zaterdag 19 oktober, 10.00 – 12.00 uur, excursie.
Aan de hand van een wandeling krijgt u een indruk voor welke organismen dode bomen een bron van leven zijn.
Meer informatie over de locatie volgt.
Er is een fotowedstrijd gekoppeld aan het themajaar. Voor de mooiste foto ligt er een leuke prijs klaar. Dus neem tijdens de wandeling uw fotocamera mee (https://www.ivn.nl/sites/ivnn/files/bomen_over_bomen_fotowedstrijd.pdf)
Wanneer? Dinsdag 15 en zaterdag 19 oktober
Waar? NEC “de Boschhook” in het Steinerbos via de ingang aan de Mauritsweg. Volg daarna de bordjes IVN Stein
Inschrijven? Inschrijven vooraf is noodzakelijk. Er is maximaal plaats voor 30 personen. Dus: ‘wie het eerst komt, het eerst maalt’.
Gaarne uw naam en e-mailadres sturen naar rietvrancken@hotmail.com
Kosten? € 5,- voor deze 2 bijeenkomsten