
Zondag 15 december om 10.30 start een vogelexcursie vanaf het Parkeerterrein op de Damweg bij Oudewater. De carpoolers kunnen gezamenlijk vertrekken om 10.00u bij Jack’s Grillhouse, Nieuwegein. Het kan nat en modderig zijn, daarom is waterdichte, stevige schoenen of laarzen aan te raden. De wandeling duurt ca. 2 uur.
Rond deze tijd zijn vele soorten vogels in groot aantal vanaf de Noord-Europese/Russische toendra’s naar het zuiden getrokken om hier te overwinteren. Ze zijn rond deze tijd in grote aantallen aanwezig. Te verwachten zijn: pijlstaarten, kleine zwanen, meerdere soorten ganzen, meerdere eendensoorten en roofvogels. Ook zangvogels vanuit het Noorden overwinteren hier zoals koperwieken en kramsvogels. Over enkele maanden zijn ze weer gevlogen, om in het Noorden weer te gaan broeden.
Het IVN is een landelijke vereniging voor natuur- en milieueducatie. Door o.a. wandelingen te organiseren wordt kennis gedeeld en natuurbeleving uitgewisseld en wordt natuur dicht bij huis verrassend zichtbaar gemaakt.
Informatie bij Eveline Zijderveld tel 06-41584003 of 030-6377451