
De wandeling start om 10.00 uur bij de kerk in Nieuwmoer (Be), op het parkeerterrein aan de Kerkstraat.
Afstand 6,5 km, tijdsduur ongeveer 2,5 uur.
Vooraf aanmelden is niet nodig.
Het natuurgebied de Matjens, de Maatjes ligt op de grens van België en Nederland. Zo’n 50 ha ligt in Nederland en is in beheer bij Staatsbosbeheer, ruim 10 ha ligt in België en wordt door het Agentschap voor Natuur en Bos beheerd.
Een groot deel is rietland. Er liggen ook bosjes en hooilanden in het gebied. Vooral ’s winters staat een deel van de hooilanden onder water. Dit trekt veel vogels aan. Verschillende soorten ganzen en steltlopers zoeken er naar voedsel. Ook verschillende aan riet gebonden vogels kunnen we tegenkomen.
Door het beheer van SBB nemen plantensoorten die houden van schralere omstandigheden toe. In het water van enkele watergangen komen plantensoorten voor, die hier kunnen groeien dankzij uittredend kwelwater.
Sporen van vervening in het verleden in deze streek gaan we ook zien.
Goede wandelschoenen, kleding die afgestemd is op de weersomstandigheden worden aanbevolen. Een verrekijker kan goed van pas komen. Neem paspoort of ID-kaart mee!