
Deze cursus is bedoeld voor mensen die nog weinig van vogels weten; het gaat om de meest voorkomende soorten. Eén van de doelstellingen van de Vogelwerkgroep is om mensen meer bewust te maken van de vogels om ons heen en vooral om daarvan te genieten. De nadruk ligt bij deze cursus dan ook op het plezier van het vogels kijken.
Per les worden 10 tot 14 soorten vogels behandeld. De onderwerpen die hierbij aan bod komen zijn onder andere: gebruik van verrekijker en vogelgids, herkenning, territoriumgedrag en vogeltrek.
De lessen vinden plaats op de dinsdagavond, van 19.30 - 22.00 uur.
De leslocatie is
'de Ruumte'
Nijmansedijk 20a
7025 EJ Halle
De excursies vinden plaats op de aansluitende zaterdagochtend, op verschillende locaties in het werkgebied van IVN De Oude IJsselstreek. Tijd en plaats worden t.z.t. nader bepaald.
De kosten bedragen € 45,-- voor leden van IVN/KNNV en € 50,-- voor niet-leden.
Cursisten die lid willen worden van IVN De Oude IJsselstreek komen eveneens voor de korting in aanmerking.
Koffie/thee, kopieën van sheets en een vogellijst zijn hierbij inbegrepen.
De app BirdSounds Europe wordt gebruikt voor de geluiden. Dit is een app van de KNNV en deze is te downloaden voor € 4,54.
Er kunnen maximaal 20 personen deelnemen. Het minimale aantal is gesteld op 14 deelnemers.
Aanmelden voor deze cursus is niet meer mogelijk. Het maximale aantal deelnemers is bereikt.