Asten-Someren
Paddenstoelen
Op
zondag21okt201813:30

Paddenstoelenwandeling in de Herbertusbossen

Paddenstoelen zijn:

  • bijzonder
  • vreemd
  • onzichtbaar
  • spannend
  • nuttig
  • gevoelig
  • zeldzaam
  • smakelijk
  • heftig
  • giftig
  • en nog veel meer!

Paddenstoelen nemen een bijzondere plaats in. In de natuur, maar ook bij mensen. Eeuwenlang waren zij de bron voor volksverhalen en –geloof en brachten ze je zelfs in contact met God. Eeuwenlang waren zij een raadsel van hun bestaan en eeuwenlang slopen ze rond als moordenaars, zonder dat de mens daar iets van zag of  begreep.

Inmiddels begrijpen we wel iets van het schimmige werk van schimmels en inmiddels heeft de  mens zelfs kans gezien ze uit te buiten en toe te passen.

Vorig jaar was het erg droog en stonden er niet zoveel paddenstoelen. Nu heeft het in augustus veel geregend, dus hopen we dat er veel staan.

We laten ze zoveel mogelijk staan, zodat anderen er ook van kunnen genieten.

Nieuwsgierig geworden? Natuurgidsen van IVN Heeze-Leende en IVN Asten-Someren nemen u mee voor een wandeling in de Herbertusbossen op zondagmiddag 21 oktober.

Plaats: vertrek bij de parkeerplaats van het crematorium van Heeze aan de Provincialeweg.

Tijd: u kunt met kinderen starten om 13.30 en de volwassenen starten rond 14.00 uur. Het is een gratis wandeling voor kinderen en volwassenen en duurt ongeveer twee uur. Neem een spiegeltje mee, dan kun je de paddenstoelen aan de onderkant bekijken, zonder ze af te plukken.

Wil je alvast meer weten over paddenstoelen? Kijk eens op https://www.ivn.nl/paddenstoelen

Algemene informatie

zondag 21 oktober 2018 - 13:30 tot 15:00
Locatie:
Herbertusbossen
Somerenseweg 120
5591 TN Heeze
Nederland
Google Maps image